Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pod záplavou turistov mestá nevedia dýchať. Čo radia ekonómovia

10.06.2019 | Tomáš Zemko

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

10.06.2019 | Emasculate

Ale ved ekonomovia maju permanentne plne papule dristov ako tento odporny mor treba importovat aj k nam...

10.06.2019 | Roman Kanala

Turistika je hospodárske odvetvie s pomerne malými investíciami a veľkými príjmami, lebo sa predáva niečo, čo nevytvoril onen investor. Ako prírodný výtvor (Alpy, Tatry, Côte d'Azur), alebo kolektívne úsilie predchádzajúcich generácií (Praha, Benátky, Las Vegas).

Záťaž na životné prostredie môže byť pri šikovnom managemente omnoho nižšia, ako rovnaký príjem z hlinikárne, oceliarne, alobalového uhlia, či chemickej továrne.

Karbónová stopa turistickej branže
Štúdia, ktorá sčítala všetky emisné príspevky turistického odvetvia, ukazuje na vyššie emisie, ako sa doteraz predpokladalo.
14.05.2018
https://blog.etrend...

10.06.2019 | Emasculate

Skladovanie toxickych odpadov je taktiez hospodarske odvetvie s pomerne malymi investiciami a velkymi prijmami. To ma byt argument?

Cesi stratili prahu. Spanieli stratili barcelonu. Chorvati stratili dubrovnik. Tie mesta uz nie su ich. Prevzali ich ti s malymi investiciami ale velkymi prijmami, ktore si z nich spravili lunaparky a vozia tam bezprizorne hordy z celeho sveta. Do hayzlu s takym hospodarskym odvetvim.

10.06.2019 | Hi Ma

Odporný mor? Človeče, práve turistika by vedel zachrániť tvz. hladové doliny, ktoré súdruhovia kapitalisti vytvorili za úspešných 30 rokov svojho fungovania. Čo by Slovač dala za to aby k nej chodili západní, bohatí turisti a tu mínali svoje eurogroše? Ale to ešte dlho nebude. Na Slovač tak max. Rusi, Bielorusi a opití Angličania na rozlúčky so slobodou. Cheap girls, cheap beers...yep.

10.06.2019 | Bejbe01

Co by slovac dala za to?
Este by nadavali ze oni tam cudzincov nechcu, kto ich ma obskakovat