Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tusk: Veľká Británia bude po brexite druhoradým hráčom

14.11.2019, 10:14 | TASR

Predseda Európskej rady Donald Tusk v stredu povedal, že Spojené kráľovstvo bude po odchode z Európskej únie druhoradým hráčom a na "bojovom poli" budú dominovať Čína, EÚ a Spojené štáty. Uvádza sa to v zápise jeho prejavu, ktorý na svoje webovej stránke zverejnila Európska rada.

  • Tlačiť
  • 2

„Jeden z mojich priateľov sa pravdepodobne nemýlil, keď s dávkou melanchólie povedal, že brexit je skutočným koncom britského impéria,“ povedal D. Tusk pri otvorení nového akademického roka na Európskom kolégiu v belgických Bruggách.

D. Tusk podľa svojich slov urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby zabránil brexitu bez dohody a zároveň Veľkej Británii poskytol čas na uvažovanie a prípadnú zmenu postoja.

Neprehliadnite

Brexit podľa neho Európsku úniu nerozdelil a zvyšných 27 členských štátov si udržalo mimoriadnu sebadisciplínu a súdržnosť aj napriek pokusom Londýna rokovania „bilaterizovať“. D. Tusk takisto Britov vyzval, aby sa nevzdávali nádeje a pokračovali v úsilí o zotrvanie v Európskej únii.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Brexit, Donald Tusk