Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tvrdý brexit pripraví o prácu pol milióna Britov, ukazuje štúdia starostu Londýna

11.01.2018, 14:50 | SITA

V ekonomike Veľkej Británie bude ohrozených takmer pol milióna pracovných miest, ak sa krajine nepodarí dosiahnuť dohodu o budúcich vzťahoch s Európskou úniou predtým, ako blok opustí. K takým záverom dospela štúdia, ktorú si objednal starosta Londýna Sadiq Khan.

  • Tlačiť
  • 0

Štúdia, ktorú zverejnili vo štvrtok, varuje, že v prípade najhoršieho scenára, by v ekonomickom vývoji hrozilo „stratené desaťročie“. Pomalší hospodársky rast by do roku 2030 znamenal stratu 482 tis. pracovných miest a investícií v sume 50 miliárd libier.

Neprehliadnite

Starosta Londýna vyzval britskú premiérku Theresu Mayovú, aby krajina takému vývoju predišla tým, že uzavrie „dohodu, ktorá nám umožní zostať na spoločnom trhu a v colnej únii“.

Analýza podľa S. Khana ukazuje, že „čím tvrdší bude brexit, tým väčší bude potenciálny vplyv na pracovné miesta, hospodársky rast a životnú úroveň“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Brexit, Británia

Diskusia (0 reakcií)