Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Učiteľkou Slovenska je Zuzana Tkáčová, zabojuje o milión eur

02.10.2018, 23:34 | Tomáš Nejedlý | © 2018 News and Media Holding

Učiteľka informatiky na Gymnáziu sv. Edity Steinovej v Košiciach dokázala za päť rokov pôsobenia na biligválnom slovensko-anglickom gymnáziu nadchnúť pre informatiku množstvo študentov. Jej nasadenie pritiahlo k maturite z informatiky viac než tretinu maturantiek na gymnáziu, čo je najvyšší podiel na Slovensku.

  • Tlačiť
  • 0

„Mám obrovskú radosť, že porota ocenila moju prácu a súčasne cítim veľký záväzok do budúcnosti,“ uviedla Z. Tkáčová po slávnostnej ceremónii. Za najväčší prínos svojej práce aj sama považuje práve to, že dokázala študentov a najmä študentky motivovať k vzdelávaniu v oblasti IT.

Počet nominovaných učiteľov presiahol tri stovky, do súťaže sa napokon prihlásilo zhruba sto pedagógov. Víťaza vybrala porota zložená z odborníkov na vzdelávanie, jej členmi boli napríklad hlavná školská inšpektorka Viera Kalmárová, spoluautor reformného dokumentu Učiace sa Slovensko Vladimír Burjan či dekan Pedagogickej fakulty Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici Štefan Porubský.

Cenu verejnosti získala učiteľka Noemi Ráczová, stredoškolská učiteľka z košickej Školy úžitkového výtvarníctva. Pedagogička sa pri výučbe snaží uplatňovať inovatívne a kreatívne učebné postupy, v roku 2015 získala Kniha Oscara Wilda Šťastný princ vďaka jej ilustráciám titul Najkrajšia a najlepšia detská kniha.

Do verejného hlasovania sa zapojilo celkovo viac ako osemtisíc ľudí.

Neprehliadnite

Súťaž Učiteľ Slovenska sa uskutočnila tento rok v premiére, ide o franšízu globálneho programu Cena Globálneho učiteľa - Global Teacher Prize. Ocenenie udeľuje Nadácia Varkey pod záštitou šejka 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Juraj Hipš, Komenského inštitút, školstvo, učitelia, vzdelávanie

Diskusia (0 reakcií)