Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Údajný dokument SIS naznačuje korupciu

21.12.2011, 19:51 | pst | SITA

Anonymný materiál hovorí o korupčnom správaní poslancov a skupiny Penta

  • Tlačiť
  • 6

Na verejnosť unikol anonymný dokument, ktorý naznačuje korupčné prepojenie viacerých slovenských politikov na investičnú skupinu Penta. Viaceré slovenské médiá dnes uverejnili odkaz na údajný dokument Slovenskej informačnej služby s názvom Gorila, ktorý má pochádzať z odpočutých rozhovorov spolumajiteľa skupiny Penta Jaroslava Haščáka s viacerými slovenskými politikmi.

Dokument, ktorého pravosť nemožno overiť, naznačuje korupciu naprieč politickým spektorom. Hovorca skupiny Penta Martin Danko vo vyjadrení pre denník SME dokument označil za fikciu a výmysel. Za podvrh dokument označil aj hovora Smeru Erik Tomáš s tým, že strana sa k dokumentu podrobne vyjadrí neskôr.

Údajný záznam z rozhovorov zachytáva viacerých politikov, ktorí mali dohadovať, alebo priamo preberať úplatky v rozmedzí rokov 2006 až 2009. Spomína tiež privatizáciu niektorých podnikov či financovanie kampaní politických strán. Prepisy majú pochádzať z odpočúvania konšpiračného bytu v Bratislave. Dokument je podľa informácií denníka SME zhodný s materiálom, ktorý mali viaceré slovenské médiá k dispozícii pred dvoma rokmi. Keďže nebolo možné overiť jeho pravosť, informácie sa na verejnosť dostali až po ich zverejnení na internete.

Pre kauzu odpočúvania novinárov a údajne aj viacerých politických predstaviteľov Vojenským obranným spravodajstvom prišiel koncom novembra o funkciu minister obrany Ľubomír Galko (SaS).

Ilustračné foto na titulke - Flickr.com

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Fico, Gorila, Haščák, Penta, SDKÚ-DS, Smer-SD