Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hľadali sme práce nápadne podobné Dankovej. Jedna z nich zmizla

17.10.2018, 10:58 | Samuel Chrťan

„Žiadam Vás, aby táto práca nebola poskytovaná, vypožičiavaná, ani žiadnym spôsobom verejne sprístupňovaná iným osobám. Rigorózna práca je výsledkom tvorivej duševnej činnosti jej autora,“ píše šéf SNS Andrej Danko v liste pre knižnicu Univerzity Mateja Bela. Dovtedy prístupná bola.

  • Tlačiť
  • 17

Aktualizované o 13:02 o upresnenie k práci z roku 2001

Predseda parlamentu dosiaľ riadne nevysvetlil, prečo sa rozhodol prácu nesprístupniť širokej verejnosti. Opakuje len, že práca nie je utajená, ale verejná pre povolané osoby a hrozí, že bude za slová o utajovaní podávať trestné oznámenia.

Existujú práce, ktoré na základe opisu na portáloch knižníc veľmi nápadne pripomínajú jeho rigoróznu prácu – majú identický názov, dve majú rovnaký počet strán, jedna o dve strany viac. Prinášame prehľad o tom, čo sa s prácami udialo od prevalenia kauzy.

Rigorózna práca Andreja Danka

Práca Andreja Danka má názov „Verejná správa a jej charakteristické črty“. Má 72 strán a bola obhájená v roku 2000 na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela (UMB).

Elektronický záznam o práci Andreja DankaZdroj: TREND.sk

A. Danko písal prácu o verejnej správe pod Katedrou trestného práva, aj keď sa trestného práva netýka, upozornil Denník N. Katedru v tom čase viedol vtedajší dekan fakulty Pavel Kandráč, blízky spolupracovník Vladimíra Mečiara.

Medzi študentmi Univerzity Komenského (UK) v Bratislave sa hovorí o tom, že mali byť u neho obhajované aj ďalšie práce s podobným názvom. Pôsobil totiž zároveň na Univerzite Komenského a Univerzite Mateja Bela.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy Andrej Danko, Daniel Pisák, Emília Shakkour, rigorózna práca, Univerzita Mateja Bela