Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ukrajina: Za dva roky odsúdili za korupciu vyše 2 700 ľudí

07.02.2019, 16:32 | TASR

Celkovo 5471 osôb zatkli za korupciu v uplynulých dvoch rokov ukrajinské orgány činné v trestnom konaní. Oznámil to generálny prokurátor Ukrajiny Jurij Lucenko.

  • Tlačiť
  • 0

Z tohto počtu bolo „2765 ľudí odsúdených a rozsudky nadobudli účinnosť“, citovala ho agentúra Ukrinform na zasadnutí výboru pre legislatívnu podporu činnosti orgánov činných v trestnom konaní.

J. Lucenko poznamenal, že z korupcie bolo za posledné dva roky obvinených aj 612 príslušníkov štátnej polície, 224 zamestnancov štátnej administratívy, 177 zamestnancov colnej správy, 159 zamestnancov fiškálnej služby, 158 zamestnancov ozbrojených síl, 126 príslušníkov pohraničnej stráže, 100 zamestnancov väzenskej služby, 61 zamestnancov prokuratúr, ako aj 23 zamestnancov Ukrajinskej bezpečnostnej služby.

Neprehliadnite

Európska komisia (EK) vlani v novembri konštatovala, že Ukrajina dosiahla pokrok v mnohých dôležitých oblastiach, stále je však potrebné dokončiť niektoré reformy a vláda v Kyjeve musí byť aktívnejšia, pokiaľ ide o súdnictvo a boj proti korupcii.

Brusel upozornil na skutočnosť, že hoci reformy v súdnictve pokračujú, len málo prípadov korupcie na najvyššej úrovni skončí pred súdom.

S korupciou je najnovšie spájaný aj prezident Petro Porošenko. V rámci predvolebnej kampane ho z nej obvinila protikandidátka Julia Tymošenková, ktorá hovorí o podplácaní voličov sumou približne 35 eur. Tvrdí tiež, že funkciu zneužíval na vlastné obohacovanie. Prezident jej obvinenia okamžite odmietol.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy korupcia, Ukrajina

Diskusia (0 reakcií)