Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ukrajinci tvrdia, že našli dôkaz ruskej účasti na zostrelení MH17

27.04.2015 | ČTK

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

27.04.2015 | Laborec

To, ze to boli proruski separatisti za pomoci Kremla, je jasne kazdemu, okrem Kotlebovcov. Ale aj ti to vlastne vedia, len zapieraju,
Vari si uz nikto, ani novinari, nespomenu na to, ze hned po zostreleni sa na youtube objavilo video, kde sa separatisti chvalia zostrelenim - ale video bolo ani nie do 24 h stiahnute ?

28.04.2015 | Jozef321

Problem permanentnej lzi je v tom, ze chronickemu klamarovi uz nikto neuveri, aj keby sa mu pritrafilo niekedy povedat pravdu. A to je pripad ruska a jeho medialnej masinerie klamstiev. Preto moze pomoct statistika. Rusko viedlo vojnu s takmer kazdym svojim susedom, a pocas tychto konfliktov sa rusko prejavovalo ako brutalny a bezohladny vrah. Je - na ruske pomery - dobre vyzbrojene. Je omnoho pravdepodobnejsie, ze to lietadlo zostrelili tradicne brutalni a bezohladni rusi, nez ze to urobili ukrajinci - a to aj v pripade, ze o ukrajincoch si nemusime robit ziadne iluzie.

28.04.2015 | MedvedikBalu

Kolko verzii a samozrejme prvu hned priniesli Ukrajinske media do 15 minut po pade?Kolko verzii predostrelo SBU?
A preco vysetrenie je utajovane a nemozu sa ho zucastnit aj zastupcovia RF? Ma tu niekto ciel utajovat a vytvarat hysteriu? Padnute nemecke lietadlo bolo vysetrene hned coby dub,ale toto nie su schopny ani za 10 mesiacov,cim to je?
Same tvrdenia a relevantne dokazy nikde.Dokonca letecky inzinier z Nemecka napisal, na zaklade analyzy fotografii,ze kabina pilotov bola prespikovana priestrelmi s 30 mm kanonu takze letci nemali sancu.
Ale drsity s Ukrajinskej strany podporovanej fasistickou EU pokracuju.

28.04.2015 | wtf

presne tak, a kde su snimky ktore zverejnili bezprostredne po tragedii rusi, ktore zachytavaju stihacku letiacu za lietadlom? Takychto "dokazov" uz fasisti z Ukrajiny dodali mnoho :)

28.04.2015 | cpa

Zeby to bolo tym, ze to prve lietadlo nepadlo vo vojnovej zone a zjavne nebolo nikym zostrelene?

28.04.2015 | Roman Kanala

Že vás to chlapci baví, že radšej nejdete do piesku. Rusáci sa nesmú zúčastňovať vyšetrovania, aby ho nemarili. Letecký inžinier z Nemecka to o tých zásahoch napísal kde? Asi Jedna Pani Povedala. Možno niekde v RTV, kde sa prezliekajú štatisti, aby stihli veľa rolí. Možno ani neexistoval. Kabína pilotov nebola prešpikovaná priestrelmi kalibru 30, lebo také zbrane v 11 km výške nie sú. Ukrajinská Suchojka SU-25, ktorá sa tam údajne obšmietala, má dostup plne 5 km vyzbrojená, 7 km bez munície a prídavných nádrží. Účinnosť palubného kanónu kalibru 30 mm je pod 2 km.

Tie diery v trupe boli spôsobené protilietadlovou strelou, ktorá sa pri zásahu roztriešti na fragmenty, aby narobila čo najviac škôd. Po zásahu sa cieľ na nebi dislokuje a časti trupu sa rozptýlia ešte vo výške, preto sa pozostatky museli zbierať na veľkej ploche. Zostrelením lietadla sa v ten pochvastal sám Strelkov Girkin. Potom sa spustila dezinformačná kampaň z Kremľa. Blbečkovia a paranoidní putinoidi si z toho vykonštruujú hoci americkú armádu a Deda Mráza.

30.04.2015 | MedvedikBalu

No a kto mi da garanciu ,ze vysetrovanie nebude manipulovane priamo tymi, kto to vysetruje?
Zostrelenim lietadla sa aj pochvalil dispecer letoveho strediska,ktory zahadne zmizol ...
Nemece lietadlo vysetrili co bi luft a toto neni vysetrene doteraz a je utajenie, utajuje ten , kto ma co skryvat.
Za to ,ze ste nepatrali alebo nemali casu patrat v case zostrelenia ja za to nemozem, ale velmi dobre si pamatam kazdy den meniace sa verzie SBU = Gestapa (preto Gestapo,lebo prenasleduje a zatyka ludi ,len preto ,ze maju iny nazor ).
Odkazy na linky doplnim, len ich musim popatrat, mal by som ich mat ulozene ...

28.04.2015 | Rosseau

CHYBA V ČLÁNKU:
"Podľa holandských vyšetrovateľov stála za skazou letu MH17 s najväčšou pravdepodobnosťou strela vypálená z ruského protilietadlového raketového systému Buk."
- Holandský vyšetrovatelia žiadne také stanovisko nedali. Nikdy sa oficiálne neuverejňujú čiastkové výsledky vyšetrovania leteckých katastrof, vždy len finálna správa.
- čiastkové informácie, ktoré unikli - ale z neautorizovaných zdrojov - poukazujú na PVO systém BUK.
- BUK však nie je len RUSKÝ, ale používa ho aj UKRAJINSKÁ armáda - ide o systém s pôvodom v bývalom ZSSR.

Veta v článku konštatujúca, že ide o ruský systém, je preto nepravdivá.

(Pozn.- s najväčšou pravdepodobnosťou ide o ukrajinský systém ukoristený povstalcami, o čom existuje viacero dôkazov, okrem iného aj potvrdených ukr. stranou a k tejto interpretácii sa prikláňa aj väčšina západných spravodajských služieb... )

01.05.2015 | Eduard Palečka

Čítam tu samé pre a proti. Ja absolutne verím, čo sa píše na webstránke PUTIN NÁŠ PREZIDENT ! Aby ste tomu rozumeli správne, nuž Putin NÁŠ prezident, akože Slovenský ! A kto by mal nejaké pochybnosti, nech si vyladí Slobodný vysielač, tam mu to vysvetlia páni ROSTÁSZ, HUĎO a najnovšie aj super celebrita, NAŠA Adélka ! Konečne, všetky podrobnosti a fakty sa môžete dočítať, v obľúbenom časopise ZEM & VEK, napriek zúrivej, neoboľševickej cenzúre. A komu by tieto, absolutné fakty nestačili, nech si vyhľadá kontakty na pánov Čarnogurského, Chmelára, Chelemendika, Fica, Číža, Jarjabka, Blahu, Mjartana ! Musím upriamiť pozornosť, na posledných dvoch menovaných pánov. To sú, prosím pekne, dokonca vysokoškolskí PEDAGÓGOVIA ! Ps. Nesúhlasím s názormi prisluhovačov a schvaľovačov USA- imperializmu, útočného paktu NATO, zástancov krachujúcej EU, ktorí drzo a bez najmenších dôkazov, označujú, vyššie menovaných pánov, za rusofilov a putinovských KOLABORANTOV !!!