Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Úrad priemyselného vlastníctva odmietol zaregistrovať logo ĽSNS

08.01.2018, 10:05 | SITA

Úrad priemyselného vlastníctva odmietol kotlebovcom zaregistrovať ich logo do registra ochranných známok. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, môžu ho dať preskúmať. Vyplýva to z vyjadrení riaditeľky odboru známok a dizajnov úradu Zdeny Hajnalovej.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Kotleba, ĽSNS

„Politická strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko si prihlásila v decembri 2016 šesť prihlášok ochranných známok,“ uviedla Z. Hajnalová.

„Štyri z nich sú kombinované označenia predstavujúce logo strany a dve sú slovné („ĽS Naše Slovensko“ a „Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko“). Všetky štyri prihlášky obsahujúce kombinované označenia úrad zamietol zo zákonného dôvodu, ktorým je rozpor označenia s verejným poriadkom,“ oznámila riaditeľka odboru známok a dizajnu.

Neprehliadnite

V prípade kombinovaných ochranných známok ide o označenia pozostávajúce zo slovných a obrazových prvkov. Rozhodnutie o zamietnutí úrad vydal a odoslal v decembru 2017.

„Zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť. Dve uvedené slovné označenia boli v auguste 2017 zapísané do registra ochranných známok,“ doplnila Z. Hajnalová. To, že označenie úrad nezapíše do registra ochranných známok, podľa nej neznamená, že kotlebovci nemôžu označenie používať.

Nemajú ale k nemu práva, ktoré dáva zákon o ochranných známkach. Kým nie je zaregistrované, mohli by ho napríklad používať aj iné osoby, nie iba kotlebovci, ktorí by naň mali v prípade registrácie výlučné právo.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kotleba, ĽSNS

Diskusia (0 reakcií)