Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kiska: Nie sme právny štát, keď tí, čo mali stáť pred súdom, korumpovali

15.08.2019, 13:41 | TASR

Slovensko nie je určite právnym štátom a nemôže ním byť v situácii, keď tí, ktorí by mali stáť pred súdom, vykonávali korupciu, podvody a bezstarostne sa usmievali, uviedol Andrej Kiska.

  • Tlačiť
  • 0

Druhí ľudia, ktorí boli pre politickú moc nepríjemní, boli diskreditovaní a boli voči nim vznášané obvinenia. Na margo zverejnenej údajnej komunikácie podnikateľa Mariana K. a Aleny Zs., ktorí sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, to vo štvrtok vyhlásil líder vznikajúcej strany Za ľudí a bývalý prezident SR Andrej Kiska.

„To, aký prívlastok dáme nášmu štátu, nechám na občanov,“ povedal A. Kiska. Upozornil, že M. Kočner mal cez svoje spojky ovplyvňovať políciu a priamo komunikoval s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer-SD) a bývalým premiérom a súčasným predsedom Smeru-SD Robertom Ficom. „Takto bola naša krajina riadená,“ tvrdí Kiska.

Neprehliadnite

Predstaviteľka vznikajúcej strany Za ľudí Veronika Remišová povedala, že minulý týždeň podala podnety na policajnú inšpekciu s vážnymi podozreniami na prepojenie organizovaných skupín na štátne bezpečnostné zložky.

„Táto situácia vážne podkopáva základy štátu a bezpečnosť občanov. Keď sme mali kauzu Gorila, tak to bolo najmä o kšeftoch. Táto situácia je zásadne iná, pretože sa tu nejedná len o kšefty, ale o ovplyvňovanie polície, súdov, politikov a táto situácia stála dvoch mladých ľudí život,“ skonštatovala.

A. Kiska zároveň informoval, že vo štvrtok rokovali s predstaviteľmi strán Spolu a Progresívne Slovensko (PS). Okrem M. Kočnera a jeho komunikácie sa venovali aj téme Ústavného súdu SR, vzájomnej spolupráci strán, ale aj rozoberali priznanie lídra PS Michala Trubana, že opakovane užíval marihuanu a pred 12 rokmi vyskúšal aj LSD.

„S drogami nesmieme žartovať a ani o nich ironicky hovoriť. Drogy dokážu byť obrovským nešťastím pre mladých ľudí,“ vyhlásil A. Kiska. Ocenil, že sa M. Truban ospravedlnil, s jeho postojom, ktorý zaznel vo videu, však zásadne nesúhlasí.

„Napriek tomu som presvedčený, že spolu s pánom Trubanom a Beblavým i ďalšími z demokratickej opozície vytvoríme jasnú, silnú a spoľahlivú vládu po ďalších parlamentných voľbách,“ tvrdí A. Kiska.

Strany SaS, KDH, PS, Spolu, OĽaNO a Za ľudí musia podľa jeho slov nachádzať k sebe cestu a uvažovať, ako po voľbách prevziať moc v štáte.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kiska, korupcia, Slovensko

Diskusia (0 reakcií)