Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

USA obvinili 12 ruských agentov z hackerského útoku pred prezidentskými voľbami

13.07.2018 | ČTK

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

15.07.2018 | bozsky

A ako ich teda "napadli"? Lebo to vysvetlene nikde nie je.

Nezabudajme, ze Hillary pouzivala sukromnu mailovu adresu na komunikaciu z pozicie U.S. Secretary of State, cim ohrozila bezpecnost statu a KLAMALA PRED NAJVYSSIM SUDOM!!!

Plus bola jednou z tych, ktori odobrili pristup RUSOM K 20% AMERICKEHO URANU!!!

A nakoniec nezabudajme na $500.000 za rec, ktore prisli Clinton Foundation OD RUSOV.

15.07.2018 | Roman Kanala

Je to tam vysvetlené, len treba čítať:

"... dopustili útokov na počítače kancelárií Demokratickej strany, vrátane pracovnej skupiny riadiacej predvolebnú kampaň ... Clintonovej"
"... potom zverejnili na internete ukradnuté e-maily niekoľko mesiacov pred voľbami. "

To znamená prienik do počítačov, krádež údajov, nakladanie s kradnutými údajmi a ich nezákonné zverejnenie. O čom sa nepíše je, či to bol MS-DOS.

15.07.2018 | bozsky

Ach jaj, kopa nezmyslov.

Maily totiz unikli zo sukromneho mailservra Clintonovcov. Celkovo tisice mailov!!!! Ani jeden nebol oznaceny ako doverny, aj ked obsahoval utajovane skutocnosti (cez 100 emailov) , neboli poriadne encryptovane a bolo medzi nimi minimalne 22 mailov, ktore mali obsahovat informacie spadajuce pod najvyssi stupen utajenia. Tymto Clintonova ohrozila bezpecnost statu, ale Comey (vtedajsi sef FBI) sa rozhodol, ze ju nebudu stihat.

Muellerov team prisiel par dni dozadu s vyjadrenim, podla ktoreho "predpoklada", ze za utokom mozu byt Rusi a ze maily zverejnili s umyslom poskodit Clintonovej.

15.07.2018 | Roman Kanala

Aj prienik do zle zabezpečeného počítača napĺňa skutkovú podstatu nedovoleného prieniku. Následné nedovolené publikovanie údajov je stále nedovolené.

15.07.2018 | bozsky

Ale je rozdiel, ak niekto zautoci na statny aparat a ak niekto zautoci na sukromny, nekvalitne zabezpeceny mailovy server, ktory pouziva statny uradnik v rozpore s pravidlami a bezpecnostou.

Media obhajuju Clintonovu, pritom ako som vyssie napisal, clovek s jej charakterovym profilom by nemal nikdy byt prezidentom.

16.07.2018 | bozsky

Btw najvtipnejsi prispevok k tomuto mal Nigel Farage:
"We discovered that 12 spies were spying, kind of it's what they do, it's their job!" :-D