Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ústavná potupa? Britský premiér požiadal o pozastavenie parlamentu

28.08.2019 | TASR

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

28.08.2019 | Don Quijote

Neoháňal sa náhodou p. Johnson rešpektovaním demokracie, keď bol na turné po Európe, kde sa snažil presadiť britskú verziu brexitu. A teraz chce zakázať voleným zástupcom, aby jednali o podobe brexitu.

28.08.2019 | traderinvestor

Ten JOHNSON je ako náš FICO, západoeuropsky typ.
To je tá HRANICA, kedy POLICIA A PROKURATURA za korupciu vyšetruje a posiela do basy aj premiera aj ministra.

rada od jeho hlavného poradcu. Zaujímavé číslo.
https://www.etrend....

28.08.2019 | Ivan475

volení zástupcovia chcú skomplikovať demokraticky odsúhlasený brexit ďalšími obštrukciami s jediným cieľom, zmariť demokratické referendum... v krajine, kde by ani dnes nebolo referendum za zotrvanie v EU jednoznačne za ostať, je to skôr nápomocné, inak bude musieť EU prerobiť permanentne vlajku na 11 pevne prišitých hviezd a jednu visiacu na nitke..

28.08.2019 | Don Quijote

Ivanko, ako si môžeš byť istý, že v referende občania odsúhlasili brexit podľa predstáv pánov Johnsona a Faraga?

28.08.2019 | youri

v referende briti odhlasovali Brexit. Je 3 a pol roka po referende a stale su v EU.
Ked si naposledy volil do parlamentu, tiez si si pri tom predstavoval vladu Smer, SNS, ta Prochazkova strana, co uz ani neviem, ako sa volala a Most? A co to vypoveda o demokracii, ak nie?
Mali 3.5 roka na diskusie. Ocividne nie su schopni robit si svoju pracu. Takze ich treba obist. Pretoze ako sa hovori, ked nie si sucastou riesenia, si sucastou problemu.

28.08.2019 | Ivan475

tak.. Don, je jedno podľa koho predstáv, proste brexit, nie zotrvanie, nie naťahovanie do nekonečna.. dohodlo sa prechodne obdobie, strany a nedohodli, bodka..

28.08.2019 | Don Quijote

Pokiaľ viem, tak výsledky referenda vždy schvaluje aj parlament. Podľa teba je demokratické, keď Johnson obíde vo voľbách zvolený parlament, len preto, aby naplnil svoju túžbu po neriadenom brexite. Zo strany Toryovcov ide od začiatku o nechutnú politickú hru a rukojemníkmi tejto hry sa stala celá krajina. Ide im len o to, aby sa jednotlivý hráči v strane buď udržali, alebo dostali k moci. Dôsledku vnútrostraníckych bojov v konzervatívnej strane bude neriadený brexit a tomu treba zabrániť. A moja otázka je na mieste. Aký brexit si Briti odhlasovali? S voľbami by som to neporovnával, pri voľbách máš na výber z mnohých strán, tu bola otázka postavená buď-alebo, pričom hlasujúci nemali potuchy, čo bude odchod z Únie znamenať.

29.08.2019 | youri

A 3.5 roka ho parlament neschvalil. Ten parlament nemal byt obideny, ale rovno rozpusteny. Podla mna je demokraticke, ked obides parlament odmietajuci naplnit prejavenu volu volicov.
3.5 roka mal parlament na to, aby uskutocnil riadeny Brexit. Je podla teba demokraticke, ked parlament sabotuje vysledok referenda?
Briti odhlasovali Brexit. Co presne je na tom nepochopitelne? Ze volici nebudu mat potuchy? Zaujimave, ze to nebol problem pred referendom, ked si politici mysleli, ze sa Brexit neodhlasuje.
S EU zrasteni britski politici a europski byrokrati mali tri a pol roka na to, aby dohodli poriadny Brexit. Lenze oni ziadny Brexit nechcu, tak to hrali na natahovanie casu az dokym sa neuskutocni nove referendum (tak ako je to v EU zvykom, ked nedopadne prve hlasovanie podla predstav, hla demokracia europskeho typu) alebo sa vysledky toho prveho nezrusia. Gamblili, lebo nechceli Brexit. No a prehrali, a budu mat tvrdy Brexit. Zbytocne budu vyplakavat. Mozu si za to sami.

28.08.2019 | citatelTrendu

Takto si predstavujú Briti demokraciu? Hlavne že sa hrajú na lordov, šľachticov a pod. Briti sú skutočne zdegenerovaný národ. Volia len hlupákov.

02.09.2019 | HlasNaHlas

to je dobrá demokracie, kde existuje predĺžené pozastavenie činnosti parlamentu

to je niečo ako keď Putin podpíše prezidentský dekrét a celá ruska dum s 500 poslancami zastupujúcimi ruskyých občanov si proti tomu nemôže ani prdnúť