Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Migranti odmietnutí Talianmi dorazili do Španielska

17.06.2018, 09:56 | TASR

Prijímacie stredisko s viac než 1000 dobrovoľníkmi a 400 tlmočníkmi zriadil španielsky Červený kríž v prístave Valencia, kam v nedeľu v ranných hodinách dorazila prvá loď z konvoja vezúceho vyše 600 migrantov. Informuje o tom spravodajská stanica Sky News.

  • Tlačiť
  • 5

Ako prvá v španielskom prístave zakotvila loď Dattilo, patriaca talianskej pobrežnej stráži. Po nej bude nasledovať plavidlo Aquarius a ďalšia talianska loď Orione. Záchranná loď Aquarius, ktorú majú v prevádzke humanitárne organizácie SOS Méditerranée a Lekári bez hraníc (MSF), vylovila migrantov minulý týždeň z vôd Stredozemného mora.

Neprehliadnite

Taliansko a Malta mu však zakázali zakotviť vo svojich prístavoch. Riešenie nakoniec ponúkol v pondelok nový španielsky premiér Pedro Sánchez. Ten oznámil, že konvoj so 630 migrantmi môže zakotviť vo Valencii.

Španielske úrady prisľúbili, že migranti budú mať pridelených osobitných tlmočníkov počas trvania registračného procesu, ktorý bude trvať niekoľko týždňov. Migranti pochádzajúci z afrických krajín budú totiž musieť požiadať o azyl.

Niektorí tak urobia v Španielsku, Francúzsko sa však tiež ponúklo, že istý počet migrantov prijme, píše Sky News. Medzi migrantmi je 80 žien, z toho je sedem tehotných, 32 detí vo veku od päť do 15 rokov a 61 mladistvých vo veku 15 až 17 rokov.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Francúzsko, Malta, Španielsko, Taliansko, utečenci