Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Utečenci priniesli do Viedne chudobu a špinu, tvrdí maďarský politik

07.03.2018, 09:23 | TASR

Šéf úradu maďarskej vlády János Lázár zverejnil na sociálnej sieti Facebook video, v ktorom poukazuje na to, že v časti Viedne sa po príchode utečencov rozmohli chudoba, neporiadok a kriminalita.

  • Tlačiť
  • 7

Politik uviedol, že o 20 rokov by takto mohla vyzerať aj Budapešť, ak opozičné strany do krajiny pustia migrantov. V krajine sa budú konať 8. apríla parlamentné voľby a strana Fidesz súčasného premiéra Viktora Orbána stavia najmä na protiimigračných postojoch.

„Je jasne vidieť, že ulice sú špinavšie, do oblasti sa dostali chudoba a kriminalita. Ak si ich sem vpustíme a umožníme im bývať v našich mestách, výsledkom budú zločin, chudoba, útulky a zlé podmienky v meste. Snažíme sa predísť tomuto fenoménu,“ uviedol J. Lázár a dodal, že v bližšie nešpecifikovanej časti rakúskej metropoly zostali „spomedzi bielych a kresťanov len starší dôchodcovia a zvyšní obyvatelia sú utečenci, pre ktorých vytvorili mesto v meste“.

Neprehliadnite

„Vo Viedni je veľa škôl, v ktorých nie sú žiadne biele viedenské deti, ale len deti moslimských utečencov a migrantov z Blízkeho východu,“ vyhlásil politik.

Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Zeid Ra'ad Zeid Al-Hussein nedávno kritizoval V. Orbána, ktorý povedal, že Maďari „nechcú zmiešať ich farbu, tradície a národnú kultúru s niekým iným“.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy migranti, Viedeň