Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Už to nie je mesto duchov. Americký cestovateľ láka turistov do Bratislavy

08.07.2019, 16:00 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

„Bratislava ma dlho nezaujímala. Ale zmeny za posledné dve desaťročia premenili toto mesto na príjemnú destináciu s inšpiratívnou energiou. Kedysi pusté mesto duchov je jedným z veľkých prekvapení mojich nedávnych ciest,“ píše americký cestovateľ a spisovateľ Rick Steves v článku pre americký denník USA Today a slovenskú metropolu odporúča turistom na návštevu.

  • Tlačiť
  • 10

Denník USA Today číta odhadom sedem miliónov ľudí. Rick Steves je skúsený americký cestovateľ a renomovaný autor cestopisných bestsellerov Európa zadnými dverami. Americké televízie od roku 1991 vysielajú jeho cestopisné seriály Potulky Európou či Európa Ricka Stevesa, píše blog a prevádzkuje webstránku s tipmi pre turistov.

V najnovšom cestopisnom článku odporučil cestovateľom návštevu slovenskej metropoly. „Bratislava, hlavné mesto Slovenska a kedysi takmer pusté mesto duchov, je jedným z veľkých prekvapení mojich nedávnych ciest. Staré mesto žiari zrekonštruovanými farebnými fasádami, kaviarňami so živými terasami a elegantnými butikmi,“ napísal v článku pre USA Today.

Staré Mesto v Bratislave má podľa Ricka Stevesa opäť zaujímavú atmosféruZdroj: RickSteves.com

„Schátraná priemyselná štvrť východne od centra sa mení na les mrakodrapov. Hrad na kopci sa leskne nedávnym faceliftom. Dokonca aj skľučujúce komunistické sídlisko Petržalka na brehu Dunaja získalo pestré farby. Bratislava je pravdepodobne najrýchlejšie sa meniacim mestom v Európe,“ tvrdí R. Steves.

Neprehliadnite

Nadhľad cudzinca ponúka v opise vzťahu Bratislavy a Viedne, ktorá je „vzdialená hodinu cesty vlakom a občas dokážete zazrieť jej svetlá“. Metropoly podľa neho vytvorili obchodnú alianciu a stali sa tak jadrom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Bratislava, cestovný ruch, turistika