Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Bratislave horí na stanici šesť vagónov

28.10.2018, 18:17 | TASR

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari štyroch vagónov stojacich pri Železničnej stanici Bratislava-Nové Mesto. Vlaková doprava je momentálne odstavená.

  • Tlačiť
  • 1

„Hasiči sa snažia požiar lokalizovať, aby sa nešíril na ďalšie vagóny,“ informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave. Na mieste je 30 hasičov s ôsmimi kusmi techniky.

Podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča zasiahol požiar celkovo šesť vagónov. „Vagóny sú na odstavnej koľaji na údržbu a čistenie. Doprava by nemala byť obmedzená.“

Príčiny požiaru budú predmetom zisťovania a vyšetrovania zo strany polície. Podľa Kováča je variantov niekoľko, od neúmyselného požiaru spôsobeného bezdomovcom až po úmyselné založenie požiaru. Výška škody na vozňoch zatiaľ vyčíslená nebola, podľa T. Kováča však bude značná.

Neprehliadnite

V posledných týždňoch na sociálnych sieťach kolovali obrázky vozňov, z ktorých sa dymí, čo vyvolalo diskusiu o nízkej úrovni štátnych vlakov. O medzinárodný škandál sa tiež začiatkom októbra postaralo vedenie ZSSK.

Európska komisia pred týždňom informovala Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK) o svojom predbežnom stanovisku, že v júni 2016 bránila tomuto orgánu EÚ v inšpekcii, keď mu poskytla nesprávne informácie a zmazala údaje z jedného laptopu.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bratislava, vlak, ŽSR, ZSSK