Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Bratislave potvrdili prípad výskytu osýpok. Ukrajinca izolovali

18.01.2019, 15:52 | TASR

Na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) bol potvrdený prípad výskytu osýpok u dospelého muža. Ten pricestoval na Slovensko letecky. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave na sociálnej sieti.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa hygienikov 28-ročný Ukrajinec bol prijatý na oddelenie v stredu.

„Pacient je na uvedenej klinike izolovaný s tým, že v súčasnosti prebiehajú potrebné protiepidemické šetrenia a opatrenia za účelom zamedzenia ďalšieho šírenia ochorenia v spolupráci s vedúcimi hygienikmi rezortov Ministerstva dopravy a výstavby SR a Ministerstva vnútra SR – a to vzhľadom na to, že uvedený pacient pricestoval na Slovensko letecky,“ bližšie vysvetlil RÚVZ.

Neprehliadnite

Ako hygienici dodali, náplňou protiepidemických šetrení a opatrení je zisťovanie kontaktov pacienta, ich eventuálna izolácia a vakcinácia v indikovaných prípadoch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Bratislava, osýpky

Diskusia (0 reakcií)