Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Bratislave pribudne bus pruh a ďalšie záchytné parkovisko

08.02.2019, 15:11 | TASR

Bratislava chce zmierniť dosah dopravných obmedzení, ktoré v meste nastanú od 15. februára a motivovať ľudí k používaniu MHD. Zabezpečila preto ďalšie záchytné parkovisko na Zlatých pieskoch s kapacitou 130 miest. Využiť ho môžu vodiči jazdiaci zo smeru Trnava a Senec. Informuje o tom bratislavský primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti.

  • Tlačiť
  • 21

Zo záchytného parkoviska na Zlatých pieskoch má byť pohodlný prístup na MHD, napríklad električku číslo 4 smerom do centra mesta. „Je to tretie parkovisko v poradí, ktoré otvárame, spolu už majú kapacitu 680 miest. Pracujeme na tom, aby sme čoskoro otvorili aj ďalšie,“ informuje primátor.

Bus pruh už od pondelka

Magistrát chce zväčšiť o ďalších 100 miest kapacitu existujúceho záchytného parkoviska pri cintoríne vo Vrakuni a zriadiť záchytné parkovisko na Baltskej ulici. Zo smeru Mosta pri Bratislave plánuje zriadiť mesto záchytné parkovisko pri železničnej zastávke Vrakuňa.

Neprehliadnite

Na križovatke Uzbecká-Vrakunská nainštalujú inteligentné semafory, ktoré budú prednostne púšťať MHD. Na niektorých križovatkách chce mesto umiestniť aj krátke bus pruhy.

Na Gagarinovej, ktorá bude počas dopravných obmedzení jedna z najvyťaženejších ulíc, začne mesto od pondelka vyznačovať bus pruh smerom do centra mesta. „V pravom pruhu bude jazdiť verejná a nákladná doprava, v ďalších dvoch pruhoch osobné autá. Pruhy sa začnú vyznačovať už od pondelka vždy v noci a jednotlivé vyznačené úseky sa budú spúšťať postupne,“ spresnil M. Vallo.

Zdroj: TASR / AP

Na Gagarinovej ostanú dva pruhy pre autá

Ako tvrdí, na dopravu by to nemalo mať negatívny vplyv, keďže ide o tú stranu Gagarinovej ulice, kde tretí pruh - bus pruh pribúda k už existujúcim dvom pruhom. Bus pruh má byť vyznačený od zastávky cintorín Vrakuňa až po Mlynské nivy.

Mesto sa snaží presvedčiť vodičov, aby počas dopravných uzáver presadli do MHD. Od 18. februára až do konca marca bude aj preto na linkách 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť MHD pre všetkých cestujúcich zadarmo.

Citeľné dopravné obmedzenia od 15.februára nastanú v Bratislave pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (konkrétne pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. Za účelom informovania verejnosti mesto založilo web www.zvladneme.to.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Bratislava, doprava