Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V kauze vraždy Kuciaka by mali vypovedať šéf Penty Haščák a podnikateľ Bödör

19.01.2020, 08:41 | TASR

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej by mali pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v pondelok vypovedať spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák a nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

  • Tlačiť
  • 5

J. Haščák potvrdil, že sa pozná s obžalovaným Marianom Kočnerom približne 15 rokov. Mesiac pred vraždou novinára mu mal vulgárne napísať, že pracuje na niekoho odstránení.

Podľa Haščákových slov z prípravného konania rozprával o dnes už bývalom vyšetrovateľovi kauzy Gorila Lukášovi Kyselicovi a jeho odstavení z vyšetrovania prípravy vraždy Sylvie Volzovej. Z tej je obžalovaný exriaditeľ TV Markíza Pavol Rusko.

Neprehliadnite

Vypovedať má v pondelok pred súdom aj N. Bödör, ktorý sa podľa niekdajšieho príslušníka Slovenskej informačnej služby a exnovinára Petra Tótha skladal spolu s M. Kočnerom na sledovanie novinárov. Tóthovi sa mal zveriť aj so záujmom sledovať opozičných politikov aj členov Smeru-SD. P. Tóth je presvedčený, že sa N. Bödör na objednávke vraždy J. Kuciaka nepodieľal, mal však pravidelné informácie zo stavu vyšetrovania.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní M. Kočner, Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó. a Miroslav Marček.

M. Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. Ku vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je za vraždu už právoplatne odsúdený po schválení dohody o vine a treste. Ku samotnej streľbe sa priznal M. Marček, v prípade je naďalej obžalovaný.

Údajný objednávateľ M. Kočner, sprostredkovateľka A. Zsuzsová a jeden z vykonávateľov T. Szabó. naďalej trvajú na svojej nevine.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 5