Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Kodani rýchlo pribúda ľudí, Dáni plánujú vytvoriť nový ostrov

05.10.2018, 19:02 | TASR

Dánsko plánuje neďaleko kodanského prístavu vybudovať nový ostrov, aby vytvorilo viac priestoru pre pribúdajúce obyvateľstvo hlavného mesta. Uviedol to v piatok dánsky premiér Lars Lökke Rasmussen, ktorého citovala agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Dánsko, Kodaň

Tento návrh by sa mal plne zrealizovať do roku 2070. Ostrov, na ktorom má podľa plánov žiť približne 35-tisíc ľudí, bude chrániť Kodaň pred stúpajúcou hladinou mora, spresnil L. L. Rasmussen na brífingu.

„Hlavné mesto sa rapídne rozvíja, je vo výstavbe ako nikdy predtým. To je dobre, ale znamená to aj, že v Kodani napokon dôjdu pozemky. To je dôvod, prečo chceme postaviť nový ostrov,“ vysvetlil.

Neprehliadnite

Na brífingu sa okrem liberálneho premiéra zúčastnil aj kodanský starosta Frank Jensen, sociálny demokrat, čo naznačuje podporu projektu zo strany hlavnej opozičnej politickej strany v dánskom parlamente, všíma si Reuters.

Projekt, ktorý sa predbežne nazýva Lynetteholm, by si mal vyžiadať investíciu okolo 20 miliárd dánskych korún (2,7 miliardy eur). Projekt, ktorý sa bude časom samofinancovať, zahŕňa tunel z prístavu a linku metra, dodal premiér.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Dánsko, Kodaň

Diskusia (0 reakcií)