Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Litve budú dávať pokuty chodcom, ktorí pozerajú do mobilu

06.10.2018, 11:24 | TASR

Litovskí policajti začnú udeľovať pokuty do výšky 40 eur chodcom, ktorých pristihnú pri používaní mobilných zariadení počas prechádzania cez cestu. Vláda si od tohto opatrenia sľubuje zníženie počtu smrteľných dopravných nehôd.

  • Tlačiť
  • 0

Hovorkyňa litovského ministerstva dopravy Vytaute Šmaižyte uviedla, že chodci sú v Litve účastníkmi dopravných nehôd častejšie než v iných krajinách Európskej únie. V tamojšej štatistike osôb usmrtených pri dopravných nehodách tvoria chodci 38-percentný podiel, zatiaľ čo priemer v EÚ je 20 percent.

Šéf litovskej dopravnej polície Vytautas Grašys sa predtým vyjadril, že v súvislosti s týmto opatrením sa očakávajú „dobré výsledky“. „Menej nehôd znamená viac zachránených životov,“ konštatoval.

Príslušný zákon, prijatý v stredu, umožňuje od 1. novembra pokutovať chodcov, ak budú vstupovať na cestu alebo cez ňu prechádzať a pritom hľadieť alebo rozprávať do mobilného zariadenia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy dopravné nehody, Litva, pokuty, smartfóny

Diskusia (0 reakcií)