Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Maďarsku vyhlásili tender na ťažbu ropy v okolí Budapešti

10.08.2019, 08:38 | TASR

Maďarské ministerstvo pre inovácie a technológie vypísalo verejnú súťaž na prieskum a ťažbu zemného plynu a ropy pre oblasť mesta Érd, ktoré je južnou súčasťou metropolitnej oblasti Budapešti. Informoval o tom v piatok ekonomický server g7.hu, podľa ktorého víťaz tendra bude môcť už od budúceho roka v nasledujúcich 20 rokoch ťažiť tieto nerastné suroviny.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Maďarsko, ropa

Server upozorňuje, že koncesia sa týka celej južnej časti maďarskej metropoly, ďalej miest Dunaharaszti, Budaörs, ale aj obcí Etyek a Alcsútdoboz. Tieto oblasti sú ale husto obývané a ťažba v intraviláne nie je principiálne povolená.

V 260-stranovej štúdii prostredia sa ale na viacerých miestach uvádza, že obce a mestá nie sú prekážkou v bezpečnom ťažení náleziska uhľovodíkov. Niekoľko samospráv príslušných obcí a miest vyslovilo námietky.

Neprehliadnite

Napríklad budapeštianske mestské časti Ferencváros a Zugló napísali banskému úradu, že na ich území ťažba neprichádza do úvahy v žiadnom prípade. Samospráva obce Etyek iba vyzvala na to, aby sa v projekte venovala pozornosť pivniciam ohrozeným banskou činnosťou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Maďarsko, ropa

Diskusia (0 reakcií)