Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Malackách môže vyrásť nová športová hala

13.04.2019, 22:27 | TASR

V Malackách by mohla vyrásť športová aréna s multifunkčnou halou aj zimným štadiónom. Primátor okresného mesta Juraj Říha podpísal memorandum ku kúpe pozemku s rozlohou 7 000 štvorcových metrov v areáli niekdajšej píly neďaleko Zámockého parku. Práve tam by mali, pokiaľ to odsúhlasia malackí poslanci, športový komplex vybudovať.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Malacky

„Výsledná vyrokovaná suma za súkromný pozemok je 680 000 eur, k tomu získame za jedno euro ešte ďalších 1000 štvorcových metrov na infraštruktúru a opciu na prípadné dokúpenie ďalšej časti pozemku,“ informoval primátor.

Neprehliadnite

Projekt, ktorý teraz rozpracováva mestský úrad, by mal byť podľa Říhu prerokovaný v mestskom zastupiteľstve do konca júna. Súčasťou návrhu je aj založenie mestskej spoločnosti, ktorá by koordinovala projektovú prípravu a výstavbu komplexu, ale prevzala by na seba i podporu športovej činnosti.

V prípade prostriedkov na realizáciu projektu rátajú Malacky s kombináciou vlastných a externých zdrojov. „Budeme sa uchádzať aj o dotáciu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), chceme, aby rozmery ihrísk mali certifikát a potvrdenie SOŠV,“ potvrdil primátor. Uvažuje sa aj o vytvorení rezervy v obvodovom plášti budovy, ktorá by dovolila vybudovať riadne hľadisko.

Umiestnenie športovej arény by malo využívať dobrú dostupnosť lokality. Neďaleko vzniká mestské záchytné parkovisko, blízko sú aj železničná či autobusová stanica a pripojenie na diaľnicu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Malacky

Diskusia (0 reakcií)