Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Nemecku zviazali a okradli 96-ročného esesáka. Verejne provokoval svoje obete

02.02.2019, 17:03 | TASR

Niekdajšieho príslušníka nacistických oddielov Schutzstaffel (SS), ktorý má v súčasnosti 96 rokov, zviazali a okradli v jeho dome dvaja neznámi muži vydávajúci sa za poštárov. Informovala o tom v piatok nemecká televízna a rozhlasová stanica NDR.

  • Tlačiť
  • 5

Polícia potvrdila len to, že útoku došlo v bližšie nespresnenom meste neďaleko Hannoveru. Dosiaľ nie je známe, či má čin aj politický motív, priblížila agentúra DPA.

Samotný senior stanici NDR povedal, že dvaja muži mu ukradli šanón plný dokumentov, hotovosť i cennosti. Dodal, že krátko po ich čine ho objavil opatrovateľ.

Neprehliadnite

Deväťdesiatnik sa len nedávno objavil v dokumente, v ktorom priznal, že sa ako príslušník SS podieľal na masakre 86 obyvateľov francúzskej dediny Ascq.

Táto masakra bola odvetou za útok na železničný transport príslušníkov jednotky SS na trati neďaleko tohto mesta z 1. apríla 1944. Bývalý esesák v dokumente tvrdil, že obete si za svoju smrť mohli sami.

Po novembrovom uvedení zmieneného dokumentu v Nemecku začala prokuratúra v meste Hildesheim seniora vyšetrovať pre podozrenie, že sa dopustil poburujúcich tvrdení.

  • Tlačiť
  • 5