Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V nemocnici z kauzy plastickej kliniky odhalili najviac pochybení

17.07.2018, 16:58 | Mária Hunková | © 2018 News and Media Holding

V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach vykonal Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vlani najviac kontrol a udelil jej kumulovane aj najvyššiu pokutu spomedzi všetkých nemocníc.

  • Tlačiť
  • 1

Nebolo to kvôli súkromnému biznisu na plastickej klinike, na ktorý začiatkom roka upozornil TREND. Dôvodom boli pochybenia pri poskytovaní zdravotnej a ošetrovateľskej starostlivosti. Miestni zdravotníci mali podľa úradu pochybiť hneď na viacerých pracoviskách.

Čo sa dalo, zosobnili

Napríklad na internej klinike na Rastislavovej ulici nesprávne naordinovali a podali liek. Na internej klinike na ulici Trieda SNP dostatočne neposúdili zdravotný stav pri prijímaní pacientky. Na oboch pracoviskách univerzitnej nemocnice bol problém aj s liečbou na gynekologicko-pôrodnických klinikách. Lekári tam nesprávne vyhodnotili nálezy vyšetrení, kvôli čomu nebol zvolený správny postup liečby.

Medzery našli kontrolóri aj pri poskytovaní ošetrovateľskej starostlivosti. Pochybenia odhalili napríklad v súvislosti s polohovaním pacientov, využitím antidekubitárnych pomôcok, ako aj so zabezpečením hygieny či s bezpečnosťou prostredia pacienta. Za to všetko a ešte ďalšie pochybenia úrad vyrubil košickej univerzitnej nemocnici dokopy pokuty za 10 500 eur.

Neprehliadnite

Hovorkyňa zdravotníckeho zariadenia Ivana Stašková hovorí, že sankcie uhradili z peňazí, ktoré mali vyčlenené na prevádzku. Ak sa pochybenie dalo zosobniť, boli čiastky vymáhané od zodpovedných zamestnancov. „Jednotlivé prípady sa tiež riešili na konkrétnom pracovisku podrobnou analýzou, aby sa v budúcnosti zabránilo ich opakovaniu,“ dodala.

Pokuty uložené Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1