Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Paríži opäť útočil islamský radikál, sám pri tom zahynul

19.06.2017, 22:18 | ČTK

Muž, ktorý bol v evidencii úradov ako islamský radikál, nabúral autom do policajnej dodávky na parížskej triede Champs-Élysées.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Jeho vozidlo začalo na mieste horieť. Francúzsky minister vnútra Gérard Collomb informoval, že v aute sa našla automatická puška s množstvom nábojov, rozbuška a plynová bomba, ktorá požiar zrejme spôsobila.

Policajti útočníka z vozidla vytiahli s vážnymi popáleninami – buď bol mŕtvy na mieste alebo veľmi skoro podľahol svojim zraneniam. Našla sa pritom u neho pištoľ. Podľa vyšetrovateľov bol útočníkom 31-ročný francúzsky občan, ktorý bol pre svoju radikálnu činnosť v evidencii úradov od roku 2015. Nemal však za sebou kriminálnu minulosť. Podľa agentúry AFP bola aj jeho rodina súčasťou hnutia salafistov, teda islamských fundamentalistov.

Parížska prefektúra na sociálnej sieti Twitter bezprostredne po útoku upozornila, že oblasť vrátane priľahlej stanice metra bola uzavretá, a vyzvala verejnosť, aby sa lokalite vyhýbala. O pol hodiny neskôr úrady informovali, že „situácia je pod kontrolou“ a že medzi policajtmi a civilistami nikto nebol zranený.

Bulvár Champs-Élysées, ktorý je hojne navštevovaný turistami, sa stal dejiskom útoku na políciu už v apríli, tesne pred prezidentskými voľbami. Útočník vtedy jedného policajta zastrelil.

Útok autom v ParížiZdroj: SITA / AP

Minister G. Colomb povedal, že incident ukázal, že Francúzsko je neustále v ohrození. Budúci týždeň plánuje vo vláde predložiť návrh zákona, ktorý by opäť predĺžil výnimočný stav zavedený pred rokom a pol po parížskom masakri, ktorý stál životy desiatky ľudí. Výnimočný stav má potom nahradiť posilnenie právomocí polície v rámci boja proti ozbrojenému radikalizmu natrvalo.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Paríž, terorista

Diskusia (0 reakcií)