Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V parlamente je nový poslanec, prvý zástupca rómskej menšiny

11.09.2018, 19:08

Národná rada (NR) SR má nového poslanca. Po odchode Edity Pfundtner (Most-Híd) na post štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti nastúpil do parlamentu náhradník Štefan Vavrek. V úvode 34. schôdze zložil ústavou predpísaný sľub a ujal sa mandátu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

parlament

Š. Vavrek bude pôsobiť v hospodárskom výbore, parlament je vraj pre neho výzva aj záväzok. „Nastupujem v polovici volebného obdobia do rozbehnutého vlaku, ale verím, že mi budú kolegovia nápomocní,“ povedal. Nový poslanec, ktorý je Róm, chce v parlamente pôsobiť aj ako predĺžená ruka splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza.

Ten mu k vstupu do parlamentu gratuloval na Facebooku: „Pre Rómov na Slovensku je dnes veľký deň. V parlamente majú konečne svoje zastúpenie! Len ťažko by sme našli niekoho s vhodnejšími skúsenosťami a zázemím.“ Š. Vavrek je učiteľ a bývalý riaditeľ regionálneho úradu Mosta-Híd. V minulosti už v parlamente pôsobil Róm Peter Pollák za OĽaNO, v tomto volebnom období však poslancom nie je.

Neprehliadnite

E. Pfundtner išla na post štátnej tajomníčky po Márii Kolíkovej, ktorá požiadala o uvoľnenie z funkcie po tom, ako sa s novým šéfom rezortu Gáborom Gálom (Most-Híd) názorovo rozišla. Nasledovala tak bývalú ministerku Luciu Žitňanskú (Most-Híd), ktorá vládu opustila v marci po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Do poslaneckých lavíc sa vrátil Igor Federič (Smer-SD). Do konca júna bol vedúcim Úradu vlády SR. Pôsobil tam od 4. apríla 2012. Federičovým návratom do parlamentu odišiel z pléna Peter Náhlik (Smer-SD).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy parlament

Diskusia (0 reakcií)