Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V popradskej nemocnici zasahovala polícia. Jej riaditeľa zobrala na vypočutie

28.01.2020, 13:44 | TASR

Národná kriminálna agentúra zasahovala v popradskej nemocnici a na ďalších miestach na Slovensku. Zásahy majú súvisieť s korupčnou trestnou činnosťou. Zadržaných bolo 18 osôb.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

NaKA

„NAKA taktiež zasahuje aj na viacerých miestach západného Slovenska. Polícia uvádza, že ide o akciu „Sporiteľňa“ v súvislosti s korupciou a majetkovou trestnou činnosťou.

„Aktuálne vykonávame domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a pozemkov za účelom zaistenia vecí dôležitých pre trestné konanie,“ priblížila polícia.So zadržanými osobami podľa polície vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony.

Neprehliadnite

V súvislosti so zásahom premiér Peter Pellegrini, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva , uviedol, že NAKA zatkla riaditeľa štátnej nemocnice v Poprade. „Ak tento pán bol obvinený a spáchal pravdepodobne nejakú majetkovú trestnú činnosť, tak nič iné predstavitelia NAKA nemohli spraviť,“ povedal. Plne tiež rešpektuje orgány činné v trestnom konaní.

Premiér podotkol, že nemá detaily, o aký typ trestnej činnosti išlo, ale asi úplne nesúvisela s chodom samotnej nemocnice. „Pravdepodobne bol zapletený aj do iných aktivít mimo samotnej nemocnice, ale platí, že nedržím nad nikým ochrannú ruku,“ poznamenal P. Pellegrini. Dodal, že ak si zaslúži byť tento človek zatknutý a vo väzbe, tak nech sa zodpovedá za svoje činy.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy NaKA