Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V Považskej vzniknú stovky miest pre ženy, dodávateľ Kie pýta skoro štyri milióny

23.02.2016, 18:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24:

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

TREND.24

Priemyselný park v Považskej Bystrici sa rozšíri o novú výrobnú halu, ktorú za 21,3 milióna eur začala 19. februára stavať kórejská spoločnosť Dongil Rubber Belt Slovakia, vyrábajúca tesnenia do áut. V poradí už druhá výrobná hala priemyselného parku zamestná v prvej etape 150 zamestnancov, neskôr viac ako 300, pričom pracovné miesta by mali byť určené prevažne ženám. Spoločnosť požiadala ministerstvo o investičnú pomoc vo výške približne 3,75 milióna eur formou daňových bonusov. Ako informoval štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec, žiadosť je momentálne v procese posudzovania, pričom o jej vyhovení alebo nevyhovení rozhodne vláda. Dongil Rubber Belt Slovakia sa špecializuje na výrobu tesnení do motorových vozidiel značiek Kia Motors a Hyundai. V Považskej Bystrici zamestnáva 500 kmeňových a 200 agentúrnych zamestnancov. V novej výrobnej hale sa budú vyrábať tesnenia pre automobilku Hyundai v Petrohrade.

Vládne výdavky, ktoré čiastočne podporili aj náklady na starostlivosť o utečencov, a vyššie investície pomohli nemeckej ekonomike v štvrtom kvartáli 2015 posilniť o 0,3 %. Vládne výdavky a investície totiž viac ako vykompenzovali pokles exportu. Informoval o tom nemecký štatistický úrad, ktorý tak potvrdil predbežný odhad rastu HDP. Vládne výdavky, ktoré medzikvartálne stúpli o 1 %, prispeli k posilneniu HDP 0,2 percentuálneho bodu.

Miera registrovanej nezamestnanosti v Poľsku sa v januári zvýšila na 10,3 % z decembrovej úrovne 9,8 %. Informoval o tom štatistický úrad krajiny. Nárast počtu registrovaných nezamestnaných na 1,648 milióna v predchádzajúcom mesiaci bol v zhode s odhadmi analytikov, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters.

Britská ťažba ropy a plynu by sa mohla do roku 2025 zmenšiť na polovicu, ak firmy nebudú dostatočne investovať do produkcie v Severnom mori. Uviedla to organizácia Oil and Gas UK, ktorá reprezentuje britské firmy ťažiace ropu a plyn. Očakáva sa, že čisté investície do ťažby z britského kontinentálneho šelfu v tomto roku klesnú na necelú 1 miliardu libier (1,3 miliardy eur), pričom v uplynulých rokoch boli na úrovni 8 miliárd libier ročne.

VÚB banka dosiahla v minulom roku čistý zisk na úrovni 130,4 milióna eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní je to nárast o 16,7 %. Ešte koncom vlaňajška banka informovala, že medziročné porovnanie je významne ovplyvnené nižšou sadzbou osobitného odvodu vybraných finančných inštitúcií, ako aj nižším príspevkom do fondu ochrany vkladov, ale zároveň aj zavedením nového príspevku do rezolučného fondu.

Výrobca trvanlivých a chladených potravín, skupina Hamé, zaznamenal v minulom roku na Slovensku medziročný nárast tržieb o 11 % na zhruba 37 miliónov eur. Vo výsledku je zahrnutý aj prešovský závod Doma. Ako uviedla spoločnosť, tržby celej skupiny vlani prekročili hranicu šesť miliárd českých korún (221,5 milióna eur), čo v porovnaní s rokom 2014 predstavuje nárast o 8 %.

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 18:45 pred hlavnými TV správami.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy TREND.24

Diskusia (0 reakcií)