Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V prípade obvinenia Bašternáka polícia koná tak, ako má konať, tvrdí Kaliňák

22.03.2017, 13:55 | SITA

Polícia koná tak, ako má konať. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) tak po dnešnom zasadnutí vlády reagoval na to, že polícia obvinila Ladislava B. zo zločinu neodvedenia dane a poistného.

  • Tlačiť
  • 4

Na otázku, či polícia Ladislava B. neobvinila iba na základe mediálneho tlaku, R. Kaliňák uviedol, že tak sa polícia nikdy nesprávala. „Mali by ste naozaj nechať na polícii, prokuratúre, aby sa venovali trestnému konaniu. Nikto iný za to zodpovedný nie je. Konajú svoju prácu, robia ju tak, ako ju robiť majú,“ povedal R. Kaliňák.

Minister vnútra odkúpil podiel od Ladislava B., premiér Robert Fico býva v byte, ktorý si prenajíma od Ladislava B.

Neprehliadnite

Premiér Robert Fico v minulosti uviedol, že ak by Ladislava B. obvinili, musel by sa zo svojho bytu odsťahovať, pretože situácia by sa pre neho stala neudržateľnou. V utorok premiér povedal, že sa z komplexu Bonaparte odsťahuje, keď si nájde dom, kde dožije.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) v súvislosti s Ladislavom B. uviedla, že je rada, že sa vo veci koná. Posudzovať dostatočnosť alebo nedostatočnosť obvinenia si netrúfa, keďže spis vôbec nepozná.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Bašternák, kauza Bašternák, Ladislav Bašternák