Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V redakcii amerického denníka útočil muž s brokovnicou, úrady hlásia mŕtvych

28.06.2018, 21:21 | TASR

Najmenej päť mŕtvych a viacero ťažko zranených si vyžiadala streľba, ku ktorej došlo vo štvrtok v redakcii denníka Capital Gazette v meste Annapolis v americkom štáte Maryland. Podozrivého páchateľa polícia zadržala. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

streľba, USA

V čase streľby, ku ktorej došlo pred 14.40 h miestneho času (20.40 h SELČ), sa v budove denníka nachádzalo približne 180 ľudí, ktorých polícia priebežne evakuovala.

Po zadržaní podozrivého a následnej prehliadke budovy sa v priestoroch redakcie Capital Gazette našiel predmet pripomínajúci výbušný systém, ktorý „zaistil“ policajný pyrotechnik.

Neprehliadnite

Podozrivým páchateľom je podľa nemenovaného miestneho predstaviteľa beloch, ktorý pri útoku použil brokovnicu a po zadržaní odmietol spolupracovať s vyšetrovateľmi, napísala agentúra AP.

„Chvíľu potrvá, kým sa podarí zistiť, čo sa stalo, prečo sa to stalo a ako sa to stalo,“ uviedol podľa Sky News šéf miestnej polície William Krampf.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy streľba, USA