Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Rusku brutálne zavraždili LGBTI aktivistku Jelenu Grigorievovú

23.07.2019, 15:45 | TASR

Žena, ktorej mŕtve telo sa s viacerými bodnými ranami našlo v nedeľu na juhu Petrohradu, bola údajne známa miestna aktivistka Jelena Grigorievová, ktorej sa pre jej činnosť vyhrážali smrťou. Povedali to v pondelok viacerí ruskí aktivisti, informuje agentúra AFP.

  • Tlačiť
  • 20

Ruské úrady potvrdili, že v Petrohrade sa v nedeľu našlo telo ženy, jej identitu však nezverejnili. „Telo 41-ročnej ženy sa našlo v nedeľu na juhu Petrohradu,“ oznámil Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom).

Aktivisti a niektoré médiá však uvádzajú, že ide o Jelenu Grigorievovú, miestnu aktivistku, ktorá sa pravidelne zúčastňovala na zhromaždeniach organizovaných na podporou práv členov LGBTI komunity, politických väzňov či proti anexii Krymu.

Neprehliadnite

Petrohradský aktivista Dinar Idrisov na sociálnej sieti Facebook napísal, že „Grigorievová bola brutálne zavraždená pri svojom dome“, pričom k vražde malo podľa neho dôjsť už v noci na sobotu.

„V ostatnom čase bola často obeťou násilia a vyhrážali sa jej smrťou,“ uviedol. Dodal, že sa na násilie a vyhrážky sťažovala na polícii, ktorá však nekonala.

Petrohradský spravodajský portál Fontanka.ru informoval, že J. Grigorievová mala bodné rany na chrbte i tvári a bola zjavne uškrtená. Portál tiež napísal, že polícia v súvislosti s prípadom zatkla jedného podozrivého.

  • Tlačiť
  • 20

Tagy Bratislava, električka