Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Ružomberku majú ľudí s podozrením na koronavírus. Lyžovali sa v Taliansku

26.02.2020, 15:18 | TASR

Do vojenskej nemocnice v Ružomberku priviezli v stredu ďalších štyroch pacientov s podozrením na ochorenie spôsobené koronavírusom 2019-nCoV. Ide o rodinu, ktorá bola na lyžovačke v Taliansku, potvrdila hovorkyňa nemocnice Petra Dišková s tým, že bližšie informácie poskytne neskôr.

  • Tlačiť
  • 0

Pacienta s podozrením na toto ochorenie priviezli do vojenskej nemocnice aj v utorok. Muž podľa hovorkyne pracuje ako kamionista a od 21. januára do 16. februára bol pracovne v talianskom Miláne. 

Pacient srbského pôvodu, ktorý žije s rodinou v Ružomberku, mal suchý kašeľ a zvýšenú teplotu. Keďže sa nachádzal v oblasti s výskytom koronavírusu, privolaná záchranná služba ho priviezla na kliniku infektológie. Nakoniec sa však uňho koronavírus nepotvrdil.

Neprehliadnite

Na Slovensku do stredajšieho poobedia otestovali 90 vzoriek s podozrením na nový koronavírus. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR informovalo, že všetky laboratórne testy mali doteraz negatívny výsledok.

Rezort zdravotníctva v spolupráci s Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR pripomína, že situáciu pedantne sleduje a problematiku rieši. Pripravenosť Slovenska na nový koronavírus bude témou štvrtkovej Bezpečnostnej rady SR.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy koronavírus

Diskusia (0 reakcií)