Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

V SNS majú problémy, Danko odvolal vysokého funkcionára

13.07.2017, 10:00 | SITA

Prešovský krajský predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Eduard Markovič prišiel o svoju funkciu. Vo štvrtok o tom informuje denník Nový Čas.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Ten v utorok zverejnil informáciu, že hoci E. Markoviča zvolila krajská rada SNS za kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja, predsedníctvo strany navrhlo vlastného kandidáta, a to primátora Svitu Miroslava Škvareka.

Po tom, čo prešovskí národniari napísali list ministerstvu vnútra s podozrením na možné porušenie stanov SNS predsedníctvom strany, predseda národniarov Andrej Danko podľa denníka E. Markoviča odvolal z funkcie.

Odvolaný krajský šéf v rozhovore pre Nový Čas uviedol, že zatiaľ nedostal odvolávací dekrét. „Zároveň odvolali aj prvého podpredsedu Prešovského kraja Milana Ďuricu, podpredsedu kraja Patrika Františku a aj okresnú predsedníčku Svidníka Annu Oberstovú,“ povedal E. Markovič v rozhovore pre denník.

Neprehliadnite

Ako priblížil, dôvodom jeho odvolania je, že na rozhodnutie o rozdielnych kandidátoch na prešovského župana poukázal na krajskej rade v Levoči. „Práca ľudí u nás v kraji bola ponížená, pretože nad výsledkom sa aj tak rozhodlo v Bratislave,“ uviedol s tým, že Dankove rozhodnutie nebolo spravodlivé.

„Chodím na každé predsedníctvo ako krajský predseda a nedokáže mi medzi štyrmi očami vysvetliť, prečo ho tam dal (M. Škvareka),“ povedal. Ako dodal, na predsedu SNS sa nehnevá, no podľa neho, rozhodnutie A. Danka nebolo ani odborné, ani hrdé, ani slušné.

Či by mal A. Danko zostať naďalej predsedom, je podľa E. Markoviča na ňom. „On sám musí vedieť, či robí dobré, alebo zlé kroky. Viete, to je tak, že všetko, čo povie pán A. Danko, tak všetci aj musia spraviť. Nikto sa neozve: ‚Predseda, ale to tak nie je, skúste nad tým pouvažovať,‘“ objasnil.

Podľa neho vedenie SNS vždy nadiktuje, čo má kto robiť, a to sa aj splní. Zaspomínal, že v minulosti to v SNS nebolo tak, že keď niečo dohodli v okresoch či krajoch, že to v Bratislave niekto hodil do koša. „Tak to predtým nefungovalo,“ uviedol.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Andrej Danko, SNS

Diskusia (0 reakcií)