Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

V Starom Meste zmenia podmienky parkovania, platiť sa bude až do šiestej

24.09.2019 | TASR

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

24.09.2019 | Roman Kanala

V Zeneve sa platí od 8 do 19 h, niekde i od 7 do 19 h. Platí sa v parkometroch, ktoré vydávajú lístky s vyznacenym koncom parkovania. V modrých zónach sú parkovacie miesta nakreslené modrou farbou a tam je parkovanie povolené hodinu zadarmo s parkovacím kotúcom. To je pre cudzích. Domáci si za 200 Frs rocne kupujú známku, ktorá ich oprávnuje k neobmedzenému parkovaniu. Na sûkromnch parkoviských stojí státie 200 Frs mesacne i viac.

Výber parkovného, predaj rocných parkovacích kupónov a vyberanie pokút za nesprávne parkovanie robí Fondation des parkings, ktorej boli právomoci dlhodobo zverené zákonom. Fundácia je nezisková súkromná organizácia s vlastnmi statútmi, riadením, dozorom.

24.09.2019 | citatelTrendu

Problém je že Staré Mesto prevádzkuje rezidenčné parkovanie a nedodržiava pritom nariadenie KDI. Rezidenčné parkovanie má byť modrou farbou, Staré Mesto ho má rovnako ako parkovacie miesta pod BPS označené len bielou farbou. Nielen ryžovať treba, ale aj dodržiavať pravidlá naprv.