Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Václav Mika pred súdom: O zmenkách som nikdy nepočul

23.07.2019, 17:35 | Peter Kapitán | © 2019 News and Media Holding

Hádka, krik predsedu senátu aj vyvracanie očí priniesol druhý deň hlavného pojednávania s exriaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a Marianom Kočnerom z mafiánskych zoznamov. Z troch predvolaných svedkov sa dostavil len jeden, Václav Mika, ktorý stál na čele Markízy od roku 2006 do roku 2010. Priznal, že si s P. Ruskom aj M. Kočnerom tykajú, no o zmenkách za 69 miliónov eur sa po prvý raz dozvedel až keď sa kauza prevalila v médiách.

  • Tlačiť
  • 0

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sú prísnejšie bezpečnostné opatrenia, než na obyčajných súdoch. Cez prvé dvere môžu do vnútra vojsť len traja ľudia, ktorí sa podrobia bezpečnostnej kontrole. Následne prejdú cez druhé dvere a až keď sa tie zavrú, môžu do budovy vstúpiť ďalší traja.

Proces v kauze miliónových zmeniek sledujú desiatky novinárov, pred budovou sa tak pred začiatkom pojednávania vie vytvoriť slušná tlačenica. Marian Kočner a Pavol Rusko sú obžalovaní z falšovania cenných papierov a marenia spravodlivosti. Na základe údajne sfalšovaných zmeniek sa totiž M. Kočner snaží od Markízy vymôcť 69 miliónov eur.

Neprehliadnite

V prípade dokázania viny obom obžalovaným hrozí 12 až 20 rokov za mrežami. P. Rusko je okrem toho obžalovaný aj z objednávky vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej, M. Kočner čelí obvineniu z objednávky vraždy Jána Kuciaka. Na súde sedí len P. Rusko, M. Kočner, ktorý je kvôli tejto kauze vo väzbe, súhlasil, že sa môže konať v jeho neprítomnosti.

Vybitý náramok

P. Rusko vo väzbe nie je len kvôli tomu, že pre kauzu údajnej objednávky vraždy S. Volzovej má na nohe monitorovací náramok. V utorok ráno však na súd prišiel s vybitým zariadením a 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kočner, Rusko, súd, zmenky

Diskusia (0 reakcií)