Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vadala robil biznis s albánskymi rodinami. Tak ako 'Ndrangheta v Kalábrii

01.03.2018, 16:34 | TREND.sk

Rodina Vadalovcov vo viacerých firmách podnikala s albánskou rodinou Kukuli, ktorá pôsobí v okolí Lučenca. Niektoré firmy ju spájajú aj priamo s Antoniom Vadalom, o ktorom pred smrťou písal zavraždený novinár Ján Kuciak. V Kalábrii si mafiáni Albáncov v januári najali na vraždu.

  • Tlačiť
  • 13

Informácie o prepojeniach firiem macedónskych Albáncov s talianskymi rodinami na Slovensku priniesol portál Postoj.sk.

Podozrivý biznis model Albáncov

Ide o ťažko prehľadné siete, niekde pôsobili aj v rovnakých časoch, inde až po sebe, niektoré firmy, v ktorých albánski Macedónci okolia Gostivaru vystupujú, sú spolumajiteľmi talianskych firiem. Prepojenie medzi Talianmi a Albáncami je veľmi silné, otázkou dokonca je, či Albánci nemohli byť v spoločnom biznise aj silnejšími partnermi ako Taliani, informuje Postoj.sk

Portál tiež uviedol, že medzi firmami sú aj také, ktorých tržby pochádzajú z predaja tovarov a služieb len okrajovo. Mnohé vraj na seba majú napísaný dlh neprimeraný ich výnosom. Na polovicu z nich má byť uvalený platobný príkaz.

Ako príklad autori uvádzajú firmu Agro-Rátka, ktorá bola partnerom firiem Vadalovcov. Aj ona vraj čerpala priame platby od Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Neprehliadnite

Na špinavú robotu

V súčasnosti má byť firma v „mnohomiliónovom“ dlhu, ktorý nezodpovedá rozsahu jej dovtedajšej činnosti a je na ňu uvalený platobný rozkaz.

Väzby medzi kalábrijskou 'Ndranghetou a macedónsko-albánskou mafiou existujú aj v Taliansku. „V januári talianske súdy odsúdili členov jednej kalabrijskej bunky za to, že si v rámci nezhôd s iným klanom objednali vraždu. Tú za dvadsaťtisíc eur vykonali albánski Macedónci,“ píšu v článku.

'Ndrangheta spolupracuje s týmito skupinami hlavne pri pašovaní zbraní a drog. Na starosti majú mať prácu, ktorej sa Taliani vyhýbajú. Zvyknú sa sústrediť na obchodné kontakty a manažment tokov peňazí.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy 'Ndrangheta, Albánsko, Ján Kuciak, Taliansko