Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vadala povedal, že si kúpil šéfa SIS. S Troškovou volal 452-krát

31.03.2019, 00:37 | TREND.sk

Mária Trošková bola v čulom kontakte s Antoninom Vadalom, uviedol denník Sme. Pri asistovaní poslancovi Smeru Viliamovi Jasaňovi a počas práce pre Roberta Fica na Úrade vlády s ním 452 ráz volala. Zistili to talianski vyšetrovatelia, ktorí A. Vadalu odpočúvali v rokoch 2014 až 2018.

  • Tlačiť
  • 21

A. Vadala pred policajtmi priznal, že komunikoval s vysokopostavenými ľuďmi na Slovensku. S informáciou prišla talianska novinárka Maria Grazia Mazzola, no nespresnila, či išlo aj o R. Fica.

Ten síce tvrdí, že s A. Vadalom nikdy netelefonoval, ale nepredložil o tom relevantný dôkaz. Potvrdenie od slovenskej prokuratúry má len k tomu, že záznam o takomto telefonáte nie je vo vyšetrovacom spise vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. A. Vadala, ktorý na Slovensku dlhodobo podnikal, figuruje aj v iných spisoch.

Neprehliadnite

Ako sa Vadala prezradil agentovi v utajení

Okrem odpočúvania bol na A. Vadalu z talianskej strany nasadený aj agent v utajení. Chválil sa mu, že do kúpy miest v slovenskej štátnej správe investoval milión eur. Z tejto komunikácie existuje prepis.

Mal si týmto spôsobom poistiť, aby colníci, policajti a agenti tajných služieb pracovali pre neho. Hovoril tiež, že si kúpil šéfa SIS, ktorým bol R. Ficom nominovaný Ján Valko.

„Doslova sa podľa investigatívnej novinárky vo vyšetrovacom spise píše, že keď Taliani poslali Slovákom nejakú informáciu o sledovaní Vadalu, šéf našej tajnej služby mu to posunul,“ píše denník Sme.

Antonino VadalaZdroj: TASR/František Iván

Špeciálne kontakty u Kaliňáka

Talianski novinári informovali aj o tom, že A. Vadala mal mať „špeciálne kontakty“ s ministerstvom vnútra za éry Roberta Kaliňáka.

O konkrétnych ľuďoch má mať údaje na výplatnej listine. V komunikácii s agentom v utajení doslova uviedol, že na nespresnené slovenské ministerstvo chcel umiestniť človeka, ktorého má kúpeného. Nie je v ňom však špecifikované, o ktoré ministerstvo ide.

A. Vadalu zatkli po tom, ako boli zavraždení Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Z činu bol podozrivý preto, že o ňom a jeho kontaktoch na Úrade vlády pripravoval J. Kuciak článok, ktorý po jeho smrti vydali desiatky médií. V súčasnosti je A. Vadala väzobne stíhaný v Taliansku pre drogovú trestnú činnosť.

  • Tlačiť
  • 21

Tagy Antonino Vadala, Robert Fico, vražda Jána Kuciaka

Súvisiace články

Vadalovci a Rodovci znova hryzú. Chystajú protiúder

Vadalovci a Rodovci znova hryzú. Chystajú protiúder

Pôsobenie rodín na Slovensku sa nespája len s vlaňajšími podozreniami z vraždy novinára. Viacerí upozornili na ďalšie škodlivé až nebezpečné aktivity talianskych agrobarónov 7

Prečo Vadala súhlasil s vydaním do Talianska a komu to u nás vyhovuje

Kde na Slovensku dýchajú najhorší vzduch a Fico v nemocnici: Najdôležitejšie správy víkendu

Slovensko netrápi lex Haščák

S ĽSNS do vlády nepôjde Pellegrini ani Kiska