Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vallo chce šéfov meststkých podnikov cez výberové konania. Poslanci stále tlačia na nominantov

26.12.2018 | TASR

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

26.12.2018 | mba

Staci skombinovat: komisia vyberie odbornika, ktoreho musi politicka garnitura odobrit a prevziat zan zodpovednost. Ak odbornik zlyha, musi letiet rovnako rychlo ako nominant. Kriteriom vyberu nie je len odbornost, ale aj personalba integrita manazera. V business kruhoch sa vie, kto berie...

26.12.2018 | mba

Manazment moze byt odborny, VZ resp. DR politicke...

26.12.2018 | TotoTuSomJa

Presne tak. manažment odborníci vybraní na základe jasných výberových konaní a v dozornej rade môžu byť politickí nominanti na kontrolu. Avšak nielen na parádu, ale aj na zodpovednosť. Ak sa zistí zlodejna, jednoznačne odstúpenie ako predstavenstva, tak aj DR.

26.12.2018 | lampion

Však jasné, JOZEF UHLER, ani som nemusel otvoriť článok.

Len som prekvapený, že sa podobne nevyjadril aj BRANISLAV ZÁHRADNÍK s podobnými záujmami.

Ja sa len čudujem, kto volí týchto profesionálnych pregrciavačov a večných kšeftárov v komunálnej politike.
Fakt by som chcel vidieť človeka, ktorý môže zakrúžkovať takých charakterov ako UHLER alebo ZÁHRADNÍK.

26.12.2018 | Andrej_sk

Radovan Jenčík je zástancom nominácií, lebo vďaka ním je jasné, kto je za konkrétneho nominanta zodpovedný a dajú sa hneď vyvodiť dôsledky - to tu niekto pristal z inej planety.
Mame tu snsackych, hidackych a smerackych nominantov napriec celym spektrom statnych firiem a zdravotnickych zariadeni, a vyvodzovanie dosledkov som ani raz nezazil. Ak sa nerataju vykopy smerom hore alebo do Bruselu alebo zlate padaky.

26.12.2018 | citatelTrendu

Teraz sa ukáže aké má Vallo gule, či sa nechá oje**ť a dosadí znovu politických kšeftárov äpardón nominantovň do mestských podnikov, alebo začne konečne vyžadovať profesionalitu a odbornosť. Do mestského zastupiteľstva sa dostala až 1/3 tímu Vallo, takže sa nebude môcť vyhovárať.

A k dnes prezentvanej parkovacej politike, to je znovu zlodejna komunálnikov. Tí si schválili že každá štvrť si bude sama prevádzkovať parkovaciu politiku, takže sa tešme na spriaznené parkovacie firmičky a tečúce bubáky do kapies komunálnikov. Kydy o podpore MHD z parkovacej politiky im nik nežere, ide len a len o kšefty.

26.12.2018 | gejza77

zmeny v BVS ? takže konečne odpíli infru a bio ?

26.12.2018 | Lineker

A co takto do zmluv trestnopravna a hmotna zodpovednost? A moze byt aj politicky nimand...

27.12.2018 | beauty

Panebože! Trestnoprávna zodpovednosť vyplýva pre každého z Trestného zákona a čo je hmotná zodpovednosť si, prosím, prečítajte v Zákonníku práce, najmä podmienky jej uplatnenia.

27.12.2018 | Lineker

Iste, ako to tu zufalo ne-funguje a neuplatnuje vieme...

27.12.2018 | beauty

Tak sa nám p. Vallo vyfarbuje. A už tu máme informáciu, že budú úplne uzatvorené Mlynské nivy. A ako rýchlo sa to zbehlo, že áno.

27.12.2018 | TotoTuSomJa

S uzavretím lynských Nív ja osobne súhlasím. radšej nech to firma urobí poriadne a za kratšiu dobu ako dlhší kolaps okolia a ledabolo úpravy s odôvodnením že sa k určitým priestorom nedostali. Treba si uvedomiť že tú ulicu už 30 rokov nik riadne neservisoval. urobiť to raz a poriadne, navyše to ohrozovanie chodcov by v normálnej krajine neprešlo!

Normálne sa divím že KDI povolilo takéto ohrozovanie chodcov!!!!! Autá tam kľučkujú kade-tade a pomedzi nich chudáci chodci! Sme naozaj zaostalá krajina, vidno to aj na drzom parkovaní aj na chodníkoch, zeleni. V takej Viedni by si na zeleň či chodník Slovač auto nedostavil! Demokracia nie je len sloboda, ale aj pravidlá.

27.12.2018 | Andrej_sk

++

28.12.2018 | beauty

Áno, za predpokladu, že pani developeri dajú platene voľno nešťastníkom, ktorí musia chodiť do prace.