Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vallo: Zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane môže zvlášť Bratislave uškodiť

18.06.2019 | TASR

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

18.06.2019 | Staromestsky bonvian

Ved to panovi Vallovi nahradia poplatky za nic, teda parkovanie. Ludia sa uz zacinaju pytat, ci sa aj okrem agendy neziskoviek aj nieco urobi. Take ze pre ludi. Nie pre kamosov, co maju neziskovkove krcmicky ála verejny priestor?

18.06.2019 | bozsky

Robi, dohodil kamosom pravnikom ramcove zmluvy na pravne sluzby pre magistrat za prehnane ceny (vyjadrenie konkurencie - pri VO by dosiahli o 1/2 - 2/3 nizsiu hodinovu sadzbu) a vybavil 70% zlavu pre americku ambasadu za zabratie priestoru ciernou stavbou - plotom, ktory mal byt podla sudu odstraneny.

19.06.2019 | HlasNaHlas

ale ako som počul, hneď na druhom zasadaní magistrátu si dal zvýšiť plat

19.06.2019 | HlasNaHlas

Pokaľ ide o znižovanie daní, som zásadne proti. Pri daniach, ktoré máme v súčasnosti, nie je tentoštát schopný fungovať bez pôžičiek a stále sa zadlžuje. Za čo chcete potom budovať nemocnice, školy, cesty, vydržiavať armádu a verejné služby, hlupáci?

Dôležitejšie je dať peniaze na boj proti organizovanému zločinu a korupcii, ktorý nás o peniaze reálne pripravuje. Ale odkiaľ ich chcete zobrať, keď znížite dane?

A poistné je pritom strašne vysoké, ale služby, ktoré zaň v zdravotníctve dostanete, sú pomalé a predražené. Takisto si na chod štátnych posiťovní musíme požičiavať. Nemocnice produkujú stratu.

Obmedzil by som práva súkromným zdravotníckym a sociálnym zariadeniam - aby nemali vyššie postavené cenníky, než stanovuje štát za zdravotnícke výkony. Aby mali jasne stanovené kapacity vzhľadom na počty pacientov, a nemohli odmietnuť pacienta, ktorý sa chce dať ošetriť cez poisťovňu. Atď.

Lenže tu sú na štátne služby napojené také štruktúry, spriatelené firmy, ktoré vyčerpajú, zhltnú ročné štátne príspevky a dotácie v priebehu prvých pár mesiacov v roku.

Bordel, zadĺženosť, korupcia, lenivosť. Toto, vám Slovač, Kotleba nevyrieši, ani Smer, ani nijaká strana, iba vy/my, ľud, ktorý sa musí zmeniť a prestať konečne vybavovať veci "po známosti", ale podľa zákona .

19.06.2019 | HlasNaHlas

A platy poslancov ak aj výšku paušálnych náhrad a cenu asistentov, slovenského parlamentu, prezidenta, predsedu vlády, predsedu parlamentu, mestského magistrátu, primátorov, áno aj sudcov MUSÍ STANOVIŤ REFERENDUM ĽUDU, ktorý má reálne skúsenosti so životnou úrovňou na Slovensku, a nie nejaký primátorček, alebo starostík, či poslanček ktorí si navzájom odsúhlasujú rok čo rok zvyšovanie platov, a pritom jazdia v drahých limuzínach, a v bežných potravinách ich nikdy nestretnete, a liečia sa vždy v zahraničí.

A ľud, aby príliš nešomral, dostane vlak zadarmo, pravda na dlh. Slovensko si práve na tieto veci a platy musí požičiavať..

19.06.2019 | Vlasko

Budovanie nemocnic :-)))))))))
Penta postavy 3 nove nemocnice dokial stat zbura jednu rarohu. My hlupaci budeme radsej ked budeme mat kvalitne sluzby sukromnikov ako ziadne alebo nizko kvalitne statne.

Korupcia v statnych organoch existuje lebo statne organy maju moc. A cim viac moci maju, tym vacsia korupcia existuje.

Sudruh - bud si zaspal dobu, alebo si sa zobudil o 5 rokov skor. PS/Spolu este len zacinaju