Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vatikánsky tribunál vyniesol prvý verdikt v prípade prania špinavých peňazí

27.12.2018, 15:00 | TASR

Vatikánsky trestný súd vyniesol prvý verdikt v prípade prania špinavých peňazí, keď odsúdil talianskeho staviteľa na dva a pol roka väzenia. Oznámila to vo štvrtok agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Rozsudok bol vynesený ešte 17. decembra, avšak vatikánska tlačová služba o ňom informovala až teraz. Podľa nej ide o vôbec prvý verdikt vatikánskeho súdu v prípade prania špinavých peňazí od roku 2010. Mestský štát Vatikán vtedy zaradil túto činnosť do zoznamu trestných činov v rámci reformy svojho finančného systému.

Neprehliadnite

Odsúdený podnikateľ Angelo Proietti mal využívať svoje účty v tzv. Vatikánskej banke (Inštitút pre skutky zbožnosti, IOR) na legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. V rámci vyšetrovania vedeného talianskou políciou bol v roku 2016 umiestnený do domáceho väzenia.

Talianske úrady preverovali podozrenia z podvodného bankrotu Proiettiho firmy Edil Ars, ktorá vykonávala stavebné práce pre viaceré vatikánske subjekty. S talianskymi vyšetrovaniami spolupracoval aj Vatikán, ktorý v roku 2013 upozornil na podozrivú transakciu na jednom z Proiettiho bankových účtov a skonfiškoval mu milión eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Taliansko, Vatikán

Diskusia (0 reakcií)