Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Venezuela zavádza ďalšiu kryptomenu. Tentoraz ju bude kryť zlatom

22.02.2018, 09:20 | ČTK

Po petre krytom ropou, ktorého predpredaj sa začal v utorok, nasleduje petro gold, kryptomena krytá zlatom, oznámil venezuelský prezident Nicolás Maduro. Dúfa pritom, že kryptomena krajine pomôže dostať sa z hlbokej ekonomickej krízy.

  • Tlačiť
  • 0

Petro i petro gold majú Venezuele v čase hospodárskych sankcií zo strany Spojených štátov a nedostatku devíz umožniť návrat na medzinárodné finančné trhy, uviedla agentúra Reuters.

Opozícia ale tvrdí, že štátom podporované digitálne meny sú nelegálnou formou vydávania dlhopisov.

Neprehliadnite

Šance na úspech vládneho plánu zase spochybňujú odborníci, podľa ktorých venezuelské kryptomeny prilákajú len málo investorov. Ako dôvod uvádzajú obavy o solventnosť Venezuely a neprehľadnosť jej financií.

Predpredaj petra za prvý deň vyniesol 735 miliónov dolárov. Hodnota celkovej emisie 100 miliónov žetónov, krytých ekvivalentom jedného barelu venezuelskej ropy, má byť asi šesť miliárd dolárov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kryptomena, Venezuela, zlato

Diskusia (0 reakcií)