Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Veštec z Omahy sa zbavuje desiatok novín. Odvetvie zažíva ťažké časy, tvrdí analytik

29.01.2020, 22:36 | ČTK

Investičná spoločnosť Berkshire Hathaway amerického miliardára Warrena Buffetta sa dohodla na predaji celej svojej novinovej divízie firmy Lee Enterprises za 140 miliónov dolárov. Berkshire tak odchádza z odvetvia, ktoré W. Buffett dlhú dobu bránil napriek jeho zhoršujúcim sa finančným vyhliadkam, napísala agentúra Reuters.

  • Tlačiť
  • 1

Transakcia zahŕňa 31 denníkov a 49 týždenníkov, medzi ktoré patrí napríklad Omaha World-Herald, Buffalo News či Richmond Times-Dispatch. Jej dokončenie sa očakáva v polovici marca. Firma Lee už vlastní 50 denníkov.

Neprehliadnite

Skupina Berkshire Hathaway ovláda viac ako 90 dcérskych spoločností, ktoré podnikajú v rôznych odvetviach. Vlastní takisto významné podiely v rade známych firiem, napríklad v najväčšom svetovom výrobcovi nealkoholických nápojov Coca-Cola.

W. Buffett, ktorý podľa Reuters ako teenager roznášal noviny, teraz patrí medzi najbohatších ľudí na svete a vďaka svojim úspešným investíciám si vyslúžil prezývku „veštec z Omahy“.

Podľa analytika Ricka Edmondsa zo spoločnosti The Poynter Institute dohodnutá transakcia potvrdzuje, že novinový priemysel je teraz u väčšiny investorov v nemilosti. „Je to ďalší nešťastná udalosť pre odvetvie, ktoré zažíva veľmi ťažké obdobie,“ uviedol R. Edmonds.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Warren Buffett