Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Veterinári objavili ďalšie ohnisko vtáčej chrípky

11.01.2017, 17:30 | TREND.sk | ČTK | SITA

Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: SaS nepodporí zákaz predaja počas sviatkov

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

TREND.24

Neďaleko Komárna potvrdili ďalšie dva prípady vtáčej chrípky. Ako uviedol ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš, v stredu potvrdili pozitívny výsledok na vírus AI subtypu H5 (iného než H5N1) vo vzorkách pochádzajúcich od labutí z lokalít Lándor a Číčov.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nepodporí zákon, ktorý zakazuje počas kresťanských sviatkov podnikať. Dohoda tripartity na zastavení predaja počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja predstavuje podľa predsedu SaS Richarda Sulíka a podpredsedov strany Jany Kiššovej, Ľubomíra Galka a Jozefa Mihála podivuhodnú dohodu, v ktorej sa stretli náboženská ideológia, populizmus a politické kšefty.

Čínska centrálna banka začala vyšetrovať bitcoinové burzy v Pekingu a Šanghaji pre podozrenie z manipulácie s trhom, prania špinavých peňazí a ďalšie trestné činy. Kurz bitcoinu na európskom trhu po správe výrazne klesol.

Zdroj: SITA/AP

Rakúsko by malo znížiť maximálny počet žiadostí o azyl, ktorými sa bude zaoberať, na 17 000 ročne, čo je necelá polovica z 35 000 žiadostí plánovaných na tento rok, navrhol v stredu konzervatívny vicekancelár Reinhold Mitterlehner. Keďže úrady doteraz nespracovali 14 000 žiadostí podaných vlani, drastické obmedzenie maximálneho počtu by fakticky mohlo uzavrieť rakúske hranice pre žiadateľov o azyl.

Federálna prokuratúra v New Yorku vzniesla obvinenie voči dvom príbuzným bývalého generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna. Obaja muži sú obvinení z pokusu o podplatenie vládnych úradníkov zo štátov Blízkeho východu s cieľom ovplyvniť predaj komplexu budov vo Vietname za 800 miliónov dolárov.

Pápež František v stredu varoval katolíkov pred „podvodníkmi", ktorí sa pokúšajú predávať vstupenky na jeho týždňovú generálnu audienciu. Pápež vysvetlil, že vstup je zadarmo, pretože Audienčná sála Pavla VI. so 6 300 miestami, kde uskutočňuje pravidelne každý týždeň audienciu, je domov každého človeka.

Vláda Veľkej Británie uvažuje, že po odchode krajiny z Európskej únie bude zamestnávateľom účtovať poplatok 1 000 libier (1 153 eur) ročne za každého kvalifikovaného pracovníka z EÚ, ktorého prijmú do práce. Minister pre imigráciu Robert Goodwill v stredu povedal v hornej snemovni britského parlamentu, že takýto poplatok je „niečo, čo nám bolo navrhnuté, čo by by sa mohlo uplatňovať" pre pracovníkov z EÚ.

TREND_24_kruh_logo

Prehľad kľúčových udalostí z ekonomiky a biznisu TREND.24 vychádza každý deň o 17:30.

Objednajte si RSS feed a pozrite si staršie vydania.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy TREND.24