Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viac ako 5 500 britských kostolov prechádzajú na obnoviteľné zdroje

04.08.2018, 10:00 | ČTK

Predstavitelia cirkví označili zmenu klímy za „jednu z veľkých morálnych výziev našej doby“, ktorá v prvom rade postihne chudobných ľudí.

  • Tlačiť
  • 0

Viac ako 5 500 britských kostolov sa rozhodlo prejsť na obnoviteľné zdroje energie a prispieť tak k riešeniu klimatických problémov. Patrí k nim aj 15 katedrál vrátane najslávnejších v Salisbury, Liverpoole alebo Coventry, napísal britský denník The Guardian.

Predstavitelia cirkví označili zmenu klímy za „jednu z veľkých morálnych výziev našej doby“, ktorá v prvom rade postihne chudobných ľudí. „Cirkvi sú súčasťou globálnej siete, veľmi dobre si uvedomujú, aká je situácia našich bratov a sestier, ktorí trpia suchom, povodňami a extrémnymi klimatickými podmienkami po celom svete,“ povedal bývalý arcibiskup z Canterbury a predseda cirkevné organizácie Christian Aid Rowan Williams.

Vládu vyzval, aby stanovila cieľ znížiť emisie v Spojenom kráľovstve do roku 2050 na nulu. Anglikánska cirkev sa zároveň rozhodla predať svoje akcie energetických spoločností, ktoré nespĺňajú ciele Parížskej dohody o klimatických zmenách.

Vzhľadom k tomu, že jeden kostol spotrebuje ročne elektrinu v priemere za 1 000 libier, britské kostoly presunú päť miliónov libier z fosílnych palív na obnoviteľné zdroje.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy obnoviteľné zdroje, Veľká Británia

Diskusia (0 reakcií)