Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vianočný biznis Kočnera s Bödörom. Cez zmenku chceli vydierať Haščáka

25.02.2020, 10:42 | TREND.sk | © 2020 News and Media Holding

Dva dni pred Vianocami v roku 2017 poslal podnikateľ Marian Kočner správu nitrianskemu oligarchovi Norbertovi Bödörovi. V nej mu ponúkal na predaj jednu osemmiliónovú zmenku za štyri milióny eur. Motívom malo byť zrejme vydieranie šéfa spoločnosti Penta Jaroslava Haščáka. Informácie vyšli z takzvanej Kočnerovej knižnice.

  • Tlačiť
  • 0

M. Kočner ponúkal N. Bödörovi jednu zo zmeniek televízie Markíza vo výške osem miliónov za štyri milióny. Nabádal ho, aby ju presunul do zahraničnej firmy pod jeho vplyvom, „najlepšie takú o ktorej by Slávo vedel že je z Tvojho portfólia“. Motívom tohto vianočného biznisu malo byť zrejme vydieranie Jaroslava Haščáka, píše portál Aktuality.

Investičná skupina Penta, kde je J. Haščák spolumajiteľom, mala v minulosti záujem o kúpu televízie Markíza. Jej zmenky mal k dispozícii M. Kočner, ktorý mal v pláne cez ne znížiť hodnotu televízie.

Neprehliadnite

Informácie vyplývajú z Kočnerovej komunikácie, ktorú v rámci projektu takzvanej Kočnerovej knižnice sprístupnila medzinárodná organizácia investigatívnych novinárov OCCRP.

M. Kočner s Pavlom Ruskom v súčasnosti stoja pred Špecializovaným trestným súdom za falšovanie zmeniek v objeme skoro 70 miliónov eur. Vo štvrtok by si mali vypočuť svoj rozsudok. Hrozí im až 20 rokov za mrežami.

Poznámka: Týždenník TREND a portál TREND.sk sú súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Marian Kočner, zmenky

Diskusia (0 reakcií)