Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košice majú novú diaľnicu na dosah. Video aktuálneho stavu zachytil dron

21.10.2019 | Vladimír Maťo

Diskusia (17 reakcií) Pravidlá diskusie

21.10.2019 | Ex offo

To sú ale nezmysly... Ako odlahci KE od tranzitnej dopravy, keď končí v poli a nenapaja sa na R4 pri Šebastovciach ???
Ako môžete preberať takéto bludne správy bez overenia si faktov???
Čomu pomôže, je smer na Michalovce. To je všetko.
Kým nie je dokončená R2 Košické Olsany - Šebastovce , tak tranzit pôjde aj ďalej cez Košice. Realita nepustí. A kedze uvedená R2 sa nestavia, tak to bude ešte dlho...

21.10.2019 | Brano L.

Koš.Olšany - Šebastovce je už vo výberovom konaní. Sú tam nejaké námietky spoločností, ktoré odďalujú podpis s zhotoviteľom. Aj keď to trvá dosť dlho, dúfam, že do pol roka sa to vyrieši a začne stavať.

21.10.2019 | Ex offo

Ak by sa aj začalo stavať na jar, tak to potrvá minimálne ďalšie 3 roky, kým sa odovzdá diaľnica do užívania.
Takže (možno) o 3 roky bude pravda to, čo je napísané v článku...

21.10.2019 | Brano L.

Jasné, článok je zavádzajúci. Najmä nadpis.
Žiaľ, takéto články buď píšu takí novinári, ktorí ani nevedia, kde sú Košice, alebo sú školení v tom, ako pridávať "nafúknuté" a "nadnesené" články.

21.10.2019 | torrio

no tam nie je este vyhodnotenie, cize podpis nehrozi... a ako mam odsledovane ani jedno VO neskoncilo skor ako rok po predlozeni ponuk..

21.10.2019 | Peter 41

Máte pravdu, autor článku si neoveril fakty a to stačilo pozrieť na stránke NDS-ky, alebo do Google maps, Sygic-u a pod.

21.10.2019 | Peter 41

Dobrý večer,

tak ako bolo uvedené vyššie, je to iba prvá polovica obchvatu a odľahčí smer tranzitu od Ukrajiny na Poľsko (teda severovýchodný smer) a späť. Košiciam to pomôže iba okrajovo, kde si kamióny skracovali cestu ces sídlisko Dargovských hrdinov a nešli na Prešovskú cestu, kde poškodili most pri Pošte 22 a ten bol za posledných päť rokov dvakrát opravovaný.
Tranzitu pomôže až druhá polovicu obchvatu od obce Košické Olšany po Košice-Juh R2 (t.j. napojenie na jestvujúcu R4 smer hranica s Maďarskom), až dokončením druhej polovice obchvatu si Košice vydýchnu a to bude asi o 3 roky :(

22.10.2019 | MaGi007

kamiony od MI na PO často chodia cez Rozhanovce aby sa uplne vyhli Košiciam ... cez furcu chodia len suflikanti ...

21.10.2019 | rosma

Taký chrobák Truhlík Kanala teraz vyskočí z predkožky od zlosti. jeho teória "všetko riadia žilinskí fašisti" dostala veľkú trhlinu v jeho vyhranenej zadubenej logike. Pri Košiciach bol celkom ľahklý terén a tak za žiadne ťažkosti nevyskytli. Keď sa tunelom prekoná Dargov, na UA hranice to pôjde už hladko, ako cez maďarské kukuričné lány. Priorita sú ale Kysuce. tam to treba hasiť a dobudovať D3. Všetko ostatné počká.

21.10.2019 | Peter 41

Áno, dobudovanie D3-ky je veľmi významné, ten tranzit je tam obrovský, ale to isté máme aj tu o cca 400 km ďalej na Východe severo-južný ťah t.j. dobudovať R4 od hranice s Maďarskom (od Miškolca) smer Košice, Prešov, Svidník na hranice s Poľskom (Vyšný Komárnik).

21.10.2019 | Roman Kanala

Tranzit nie je na Skalité, ale na Jablunkov. Ako náhodou sa tam nestavalo. Stavalo sa tam, kde to bolo zbytočné. Na periférii republiky, kde nie je žiadna potreba.

23.10.2019 | rosma

80% budúcej diaľnice D3 je tranzit na Jablunkov. Periféria je akurát tak Rožňava aj s Rimavskou Sobotou a Krtíšom . Hlavne "kvalitou" obyvateľstva a jeho schopnosťou akejkoľvek zmysluplnej činnosti. Vynikajú iba tak buď v emigrácii, alebo čerpaním sociálnych dávok a rozkrádaním dotácií.

21.10.2019 | Roman Kanala

Aha, ušmudlaný zagágal. Tak sa pozrime na fakty.

Šaca - Košické Olšany 21.25 km, 288.8 milióna eur, to dáva nejakých 13.6 milióna za kilometer. To preto, že to nie je žilinská diaľnica, lebo nevedie na Žilinu. Je to R2. Ani diaľnica, ani žilinská.

Rožňava - Jablonov (Soroška) 14.1 km aj so 4.6 km tunelom, 277 miliónov, 19.65 milióna eur na kilometer. To je R2. Ani diaľnica, ani žilinská.

Zacharovce - Bátka 8,32 km, 82,9 mio eur, 9.96 mio/km v pahorkovitom teréne. Ani diaľnica, ani žilinská. Len hlavný ťah cez republiku.

Žilinské úseky sa stavajú za dvojnásobok. Pri Prešove za 30-40 miliónov na kilometer (1. etapa 4.3 km, 192.4 miliónov, 44.7 mio/km, 2. etapa 10.2 km, 286 mio, 28 mio/km), pri Žiline za 40 a viac. Je to stále tá istá cesta, ktorá vedie na Žilinu. Žilinská diaľnica.

Napriek tým číslam sa nestavia najdôležitejšia a najlacnejšia cesta cez krajinu, ale žilinské fantazmagórie.

23.10.2019 | rosma

Ha-ha, diagnóza "žilinizmus" sa nezaprie. Najlepšie by podľa teba bolo stavať diaľnice tam, kde je to najlacnejšie a nie tam, kde je to potreba. Našťastie to neriadiš ty a ani do toho nemáš čo kecať. Z tvojich daní to nejde.

22.10.2019 | Peter 41

Jedná veľmi dôležitá ves sa v tejto diskusii nespomína. Severná dialnica má spájať nielen Košice a Bratislavu, ale všetky mestá, kde je situovaný priemysel (t.j. Prešov, Poprad, Ružomberok, Žilina, Púchov, Trnava a i......) a to kvôli dodávkam suravín, náhradných dielov, komponentov a pod. Na Severe a Západe Slovenska je situovaný priemysel a na Východe a Juhu je situované poľnohospodárstvo, teda obilnica Slovenska.

23.10.2019 | Roman Kanala

Dobre, spájať. Spájať dediny. Na to je cesta. Avšak diaľnica nie je obyčajná cesta, diaľnica má priblížiť ďaleké ciele a nie dediny pri ceste ako Sénec s Triblavinou.

Ušmudlaní psíci opakujú rôzne obmeny mantry "pospájať dediny". Občas argumentujú počtom obyvateľov, čo je rovnako uletené, lebo nie každý má auto a nie každý ho potrebuje. Tu som našiel oponentúru tej mantre:

http://www.blizsien...

23.10.2019 | rosma

Evidentne v tejto tvojej teórii zostávaš osamotený. U teba je to podobné, akoby niekto chcel budovať na Slovensku z našich daní trať pre shinkansen. Totálna sprostosť. Slovensko potrebuje pre svojich 5,5 mil. obyvateľov funkčnú železničnú dopravu kombinovanú s autobusmi a nie trať, po ktorej by prefrčali rýchliky rýchlo z Varšavy do Viedne s jednou zastávkou v Bratislave. To keď budeme mať rekonštruované železnice pre obsluhu ľudí z regiónov, aby mohli vymeniť autá a dostať sa rýchlo vlakom do práce, tak až potom môžeme snívať o rýchlovlakoch!