Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vieme, prečo Kočan abdikoval. VšZP má prísť o milióny

03.10.2018 | Mária Hunková

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

03.10.2018 | martin33

Kocan je byvaly IT profesional, vie si spocitat 1 + 1 (aj v dvojkovej sustave) :-)

03.10.2018 | Anna Herrmannová

Kočan si mal dvakrát rozmyslieť, kam to vstupuje... Medzi sofistikovaných zbojníkov!
Aj ctihodný Drucker sa nakoniec ukázal ako neschopný prvok kontinuálky!
Nevedel si dať rady s policajným prezidentom!
No a po nezabudnuteľnom telefonáte mafiána Fica by ma neudržal na tomto poste nik!

03.10.2018 | Martinoid

Davno mali sukromne zdravotne poistovne zrusit.

03.10.2018 | oko

...aby sa este lahsie kradlo z tej statnej, pretoze by sa nedalo porovnavat.
problem je v tom, ze statna poistovna je v rukach politickej mafie a sukromne zvacsa v rukach synkov estebakov s vynikajucimi vztahmi s politikmi.
obe strany vedia, ze najviac vytazia, ked budu rozmyslat win-win.
takze: sukromne poistovne nemozu dostat dotacie, preto bolo treba navysit realokacie.
a nasledne sa rozdiel zdrojov v statnej dorovna z dani cez statny rozpocet, aj tam teda nakoniec bude viac penazi pre “nasich ludi”..
ale ako povedal predseda, do ulic chodia protestovat zmanipulovani hlupacikovia, ktori nechcu pochopit, co vsetko smer pre nich robi. zostava len dufat, ze raz bude jeho cele meno Robert F.

03.10.2018 | citatelTrendu

Zase idú Smeráci tunelovať štátnu zdravotnú poisťovňu a do médií budú tvrdiť babkám aký sú sociálni a chránia štátne záujmy? Prasce zlodejské!

03.10.2018 | muchomuurka

Akosi tomu textu nerozumiem. Možno by prospelo celú situáciu viac vysvetliť aj s tým ako sa dnes vlastne prerozdeľuje poistné medzi jednotlivými poisťovňami.

04.10.2018 | martin33

Zdravotne poistovne musia zo zakona (§ 27 Zakona o ZP) presunut cast vybranych odvodov do ostatnych poistovni.
Je to robene podla vzorca na zaklade zlozenia poistencov konkretnej poistovne. Berie sa do uvahy vek, pohlavie, typ poistenca (platitel alebo poistenec statu) a chorobnosti poistencov (naklady na zdravotnu starostlivost konkretneho poistenca).
Vzhladom k tomu, ze deti a dochodcovia (ktori neplatia odvody priamo ale "plati" za nich stat a cerpaju dost zdravotnej starostlivosti) su hlavne vo VsZP (lebo marketing sukromnych poistovni sa zameriava len na platcov odvodov), tak v praxi vacsinou sukromne poistovne presuvaju peniaze do VsZP.


04.10.2018 | Thomas9

Vždy keď táto vláda povie, že ide niečo zmeniť, zbystrím, lebo cítim zradu.
P.S. súkromné poisťovne v tomto nastavení a systéme nemajú zmysel

04.10.2018 | enko

oni to zdovodnia ako socialny balicek :)

04.10.2018 | Roman Kanala

Až ma zamrazilo, keď som čítal toto:

"... budú ... zdravotné poisťovne motivované hradiť akúkoľvek aditívnu starostlivosť pre svojich „nadlimitných“ poistencov, na úkor starostlivosti pre poistencov, ktorí do tejto skupiny nespadajú."

Súčasný stav je taký, že nie lekár rozhoduje o liečbe, ale zdravotná poisťovňa. Ak zavrie kohútik, buď nemocnica drží pacienta na svoje náklady, alebo ho eutanazuje.

Mne sa to stalo s blízkym príbuzným. Nemocnica môže mať pacienta na lôžku 30 dní, potom to poisťovňa prestane preplácať. Ak pacient stále potrebuje starostlivosť, preložia ho na iné oddelenie, kde zas môže ostať 30 dní. Ak sa vylieči, tým lepšie. Ak nie, tak naň otvoria okno v zime a zomrie na zápal pľúc, nedalo sa nič robiť. Nič sa nedá dokázať, v zdravotnej dokumentácii je všetko v poriadku. Ak nie, tak sa dokumentácia sfalšuje, ako to robia v Nitre. Aj inde, ale to sa nik nedozvie.

04.10.2018 | Roman Kanala

Ešte k nadpisu článku. Abdikuje monarcha, kráľ, hlava štátu v monarchii v prospech dedičov. Štátny úradník alebo zamestnanec zo svojho postu podáva demisiu.

Ledaže by novinár chcel naznačiť feudálne pomery v inštitúcii a že šéf odchádza, aby uvoľnil miesto dedičnému panovníkovi vládnucemu nad poisťovňou.