Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najmenší rozdiel je 400 eur. Regióny stále naháňajú Bratislavu, v platoch nestačia

18.12.2019 | Tomáš Zemko

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

18.12.2019 | Jokerito

Aha co sa clovek nedozvie...zarabam viac ako nominalny priemer v BA....neviem nakolko je realny ale potesi.

18.12.2019 | @@@

tie čisla o mzde su dosť skreslujuce lebo vychadzaju zo štruktury miezd ktore udava štatisticky urad ale do tejto štruktury beru len firmy ktore maju viac ako 20 zamestnancov tym padom sa tam tie najmenšie firmy nedostanu po dalšie tie najmenšie firmy maju najnižšie mzdy čim tie mzdy by boli o čosi nižšie ako uvadzate v članku potom je jasne že mnohym ludom taketo članky dvihnu tlak ked su umelo navyšene priemerne mzdy a vy to potom širite mediami ....najdite si posledne udaje zo štatistickeho uradu za 3 štvrtrok 2019 ktore sa nedavno zverjenili https://slovak.stat... dufam že ten link zobralo tam to je ba priemer 1311 eur a prešovsky kraj 829 eur a to su udaje z tohto roka pričom vy mate udaje z predchadzajuceho roka pričom dnes mzdy rastu dosť rychlo ....takže toto len ukazuje že ide o dosť velke skreslenie


18.12.2019 | equilibriums

Neviem, ale niektorí si fakt myslia, že na východe Slovenska ľudia používajú na prepravu osôb a tovarov drony. Viete, kým tam nebude poriadna dopravná infraštruktúra, ekonomika tam nikdy nepôjde hore a vždy bude zaostávať za západom krajiny.

18.12.2019 | fernet

Osob neviem ale tovarov urcite! A k tomu 3 litre za sichtu.
https://www.aktuali...

18.12.2019 | mam_rad_jablka

Na východe bude vtedy dobre, ak bude Ukrajina hospodársky rásť, ak bude spojenie na Poľsko a Maďarsko. Na východ Slovenska nebudú chodiť masovo priemyselné podniky, lebo je to východná hranica EÚ a NATO a teda geopoliticky podľa mňa dosť riziková oblasť. Ale.. môže tu byť dobré školstvo, služby... ak by sa investovalo práve do týchto oblastí.

Z východu odišlo veľa sociálneho kapitálu. To sa nedá zachrániť za 10-20 rokov. To potrvá generácie. Ale netreba sa vzdávať. A krajný východ, ten je naozaj ďaleko od všetkého... tam pomôžu iba super rýchle vlaky napojené rovno na Čínu :). Veď schválne, koľko západoslovákov bolo v Michalovciach alebo v Humennom, Medzilaborciach, či Trebišove.

20.12.2019 | salamoon

a preco odislo vela socialneho kapitalu ? kde udelali "reformatori" chybu ?

18.12.2019 | helen655

Používatelia označili príspevok za nevhodný | odkryť