Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vojna proti Iraku bude stáť 13 mld. USD mesačne

12.11.2002, 13:10 | TASR

Biely dom preto ustupuje od programu veľkého znižovania daní. Ráta s tým, že mesačné náklady na udržiavanie vojsk v obsadenom Iraku pohltia ďalšie 4 mld. USD.

  • Tlačiť
  • 1

Vojna proti Iraku bude stáť USA mesačne najmenej 13 miliárd USD (526,5 mld. Sk). Po obsadení Iraku budú náklady na udržiavanie amerických vojsk v krajine asi 4 miliardy USD (162 mld. Sk).Zvýšené a neplánované výdavky sa prejavia aj na výsledku bežného rozpočtu vlády Georga W. Busha, ktorý by mal podľa ekonómov dosiahnuť do konca septembra budúceho roka schodok okolo 250 miliárd USD (10125 mld. Sk). Nový rozpočtový rok sa v USA začal 1. októbra.Nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung uviedol, že týždeň po veľkom víťazstve vo voľbách do Kongresu začali republikáni a Biely dom ustupovať od programu veľkého znižovania daní.Na neurčito sa má odložiť zrušenie zdanenia akciových dividend a zníženie dedičskej dane na veľké majetky. Rovnako sa majú z neho vypustiť aj početné malé úľavy pre daňovníkov.

  • Tlačiť
  • 1